Варення з гарбуза

Джем з гарбуза – яскраве корисне ласощі про запас! Рецепти сонячного варення з гарбуза з цитрусами або одягають, яблуками, горіхамиВарення з гарбуза

Гарбузове джеми чудове ласощі, на жаль не настільки поширене, як солодощі з ягід і фруктів. Позначається, мабуть, упередження: як це так, овочева солодкість?! Ну а ризикнути варто – щільний, розкішного кольору і чудово щільності, джем не може не сподобатися, зрозуміло, для початку самим маленьким. Та й дорослі, розсмакувавши і увійшовши у смак, не відмовляться від незвичайного частування.

Джем з гарбуза – загальні принципи приготування

• Джем відрізняється від варення однорідною консистенцією і густотою. Щоб тверда гарбузова м’якоть добре розварилася її треба попередньо розм’якшити, загасивши на повільному вогні в товстостінній посуді або запекти в духовці. Після чого перетерти через сито або перебити блендером до отримання пюре. Якщо за рецептурою овоч не вимагає попередньої теплової обробки, його в сирому вигляді натирають теркою або перекручують на м’ясорубці.

• Після подрібнення гарбузове пюре або сиру м’якоть овоча з’єднують з цукром і надходять згідно з рецептурою. Сиру м’якоть зазвичай витримують деякий час, засипавши цукром, щоб подрібнений гарбуз краще віддала свій сік, і кристалики цукру без залишку розчинилися в ньому. Заздалегідь запечену або тушковану перетерту гарбуз змішують і ставлять уварювати відразу після того, як перемішають з цукром.

• Гарбуз не має яскраво вираженого аромату і смаку, тому джеми найчастіше готують з фруктами, мають більш виражені смакові якості. Найкраще з нею поєднуються яблука і цитрусові. Для отримання більш яскравого смаку, гарбузове джеми можна додати прянощі і спеції, а також подрібнену цедру цитрусових.

• Приготовані з гарбуза джеми добре піддаються тривалому зберіганню. Для заготівлі на зиму гарбузовий джем гарячим розфасовують по сухим, обробленим за допомогою пари банках, і герметично закупорюють металевими кришками. Нещільно укупоренное ласощі, закрити капроновою кришкою, може зберігатися в загальній камері холодильника до двох тижнів.