Компот із слив з прянощами

Приготувати смачний компот на зиму – справа зазвичай клопітка, так як ми звикли стерилізувати банки. Цього разу ми пропустимо цей крок, але напій буде відмінно зберігатися всю зиму. Для того, щоб компот можна було зберігати довше одного року ми будемо виймати кісточки, так що вибирайте відповідний сорт слив.

Компот із слив з прянощами

Час приготування – 40 хвилин

Кількість порцій – 1

На 100 г:

Б – 0.14

Ж – 0.05

У – 11.95

Ккал – 48.36

Інгредієнти для приготування компоту з прянощами:

  • Сливи – 350 г;

  • Вода – 1,2 л;

  • Цукор – пісок – 200 г;

  • Бадьян – 1 суцвіття;

  • Гвоздика – 2 бутона;

  • Кориця – 1 паличка.

Компот із слив з прянощами

Приготування:

Великі красиві сливи розрізаємо навпіл і виймаємо кісточки. Робити надріз потрібно тільки в тому випадку, коли по-іншому не виходить, а якщо ваші плоди стиглі і досить кісточка добре відходить сама – тоді так і робіть.

Компот із слив з прянощами

Готуємо банки звичним для вас способом – промиваємо і загартовуємо, щоб банка не лопнула під час приготування. Кип’ятимо кришки.

У банки зсипаємо сливи.

Компот із слив з прянощами

Фруктів повинно бути в банку 1/3, а води приблизно 1-1,2 літра. Вливаємо киплячу воду. Для компоту ми беремо виключно фільтровану або бутильовану воду – вона повинні бути без хлору, смачна і чиста.

Банки прикривають кришками, але не закочує і даємо постояти 15 хвилин.

Компот із слив з прянощами

Воду зливаємо в каструлю, в неї додаємо цукор і спеції. Для цієї процедури зручно скористатися спеціальною кришкою з отворами і носиком, або ж притримувати сливи ложкою – але це складно і незручно.

Варимо сироп після закипання 3-5 хвилин.

Компот із слив з прянощами

Спеції виймаємо шумівкою, інакше компот буде дуже ароматний.

Вливаємо сироп у банки і тут же закочує їх.

Компот із слив з прянощами

Дуже якісно закутуємо компот, він повинен охолоджується не менше доби, а краще навіть півтора дня.

Після повного охолодження компот готовий, але відкривати його краще через 3 тижні, так він стане більш насичений і смачний.

Для аромату так само можна додавати і апельсин – по одному кружечку на баночку. В цьому випадку він буде зовсім небагато гірчити, але мати досить сильний апельсиновий аромат. Якщо ви не любите гірчинку – тоді кладіть часточку без цедри, а точніше без білої частини. Окремо проваріть цедру зі спеціями, вийміть її і дійте далі за рецептом.

Ось і готовий наш ароматний компот, який за аромату трохи схожий на глінтвейн, і якщо влити трохи вина – вийти цей чудовий зимовий напій.