Заготовки з дині на зиму

Маринована, в’ялена, в вареннях і джемах, мармеладах – заготовки з дині на зиму. Сонячне літо в заготовки на зиму з дині

Заготовки з дині на зиму

Сонячна, медова, янтарна – якими тільки епітетами не приукрашаем ми свої враження від дині. Користь дині очевидна!

Чудовий плід мало кого залишає байдужим. Само собою, хочеться розтягнути задоволення і запастися ароматним напоєм.

Зберігаються свіжі дыньки не дуже довго, а от різна консервація з них – дуже навіть непогано. А які варіанти при цьому виникають!

Маринади, компот, варення, джеми – довше перераховувати, ніж зважитися на заготовку.

Заготовки на зиму з дині – загальні принципи приготування

• Заготовляючи на зиму диню можна використовувати не тільки добре визріли і солодкі плоди, згодяться і недостиглі, не мають смаку і солодощі. Знадобляться навіть кірки. Пошкоджені гниллю плоди для заготовок непридатні, м’якоть повинна бути щільною і не перезрілої.

• Перед використанням диню добре промивають водою і видаляють з неї насіння, розрізавши навпіл. Потім нарізають часточками і зрізають шкірку, захоплюючи прилеглу до неї зеленувату частина. Відокремлену м’якоть подрібнюють і використовують згідно з рецептурою.

• Для консервації потрібна буде велика ємність з нержавіючої сталі для варіння варення, джему, мармеладу. А для приготування маринаду, компоту або стерилізації заготовок – об’ємна каструля. Також знадобиться скляна тара місткістю від 0,5 до 3 літрів, металеві кришки і ручної закаточний ключ. Для подрібнення м’якоті може знадобитися блендер, м’ясорубка або металеве сито.

• Перша умова при заготівлі на зиму дині – чистота посуду та всіх супутніх кухонних пристроїв та приладів.

• Скляні ємності слід ретельно промивати і обробляти парою, а металеві кришки кип’ятити. Це дозволить знищити хвороботворні мікроби, що продовжить термін зберігання заготовок.

• З дині варять варення, джеми, консервують компоти, її м’якоть маринують або закривають у банки затока сиропом.