Омлет з грибами

Омлет з грибами – кухня з французьким акцентом. Варіанти приготування омлету з грибами

Омлет з грибами

У Франції омлет – популярне блюдо не тільки в домашній кухні, але і в багатьох ресторанах, кафе. Там подають омлет класичний, що складається лише з яєць і вершкового масла. Популярне блюдо – омлет з сиром, зеленню, овочами. Але омлет з грибами – чисто наш винахід.

Омлет з грибами – основні технологічні принципи

Омлет – саме легке у приготуванні блюдо. Достатньо взяти свіжі і обов’язково охолоджені яйця, збити їх і посмажити на сковороді, запекти в духовці або мультиварці. Звичайно, є деякі тонкощі, які необхідно враховувати, скажімо, при збиванні яєць, або при підготовці грибів, але ці прийоми приготування омлету з грибами запам’ятати і повторити зовсім не складно.

Гриби

Нагадаємо, що вживати в їжу можна тільки добре відомі гриби, зібрані далеко від міської межі, доріг, промислових підприємств, і краще не купувати їх на стихійних ринках. Наступний важливий момент: гриби потрібно ретельно сортувати, викидаючи підозрілі і червиві. Після – обов’язкова теплова обробка. Після сортування та миття гриби проварюють не менше сорока хвилин, потім зливають воду, промивають, і тільки після цього їх використовують у приготуванні. Важливо дотримати всі запобіжні заходи, щоб убезпечити себе і не отруїтися.

Печериці, гливи, вирощені в тепличних умовах, можна після миття і сортування не варити. Всі етапи перевірки такі гриби проходять до надходження в роздрібну мережу.

Для приготування омлетів найбільше підходять губчасті гриби: білі, маслюки. Але можна використовувати молоденькі і маленькі пластинчасті гриби, з нераскрывшейся капелюшком.

Гриби для омлету краще нарізати дрібними кубиками або дуже тонкими пластинками. Велика нарізка не підійде, так як вона буде дисонувати з ніжною і м’якою консистенцією збитих яєць, враховуючи текстуру грибів.

Яйця

Для омлету підійдуть яйця будь-якої домашньої птиці. Єдина умова – свіжість. Існує думка, що перепелині яйця більш корисні, ніж курячі. Насправді, не заглиблюючись в детальний біохімічний аналіз, зазначимо, що в курячому яйці в 2,5 рази менше холестерину, ніж у перепелиному, а вітаміну D, навпаки, більше. Так що, якщо говорити про дієтичному омлеті, все ж, першість тут належить курячим яйцям. Хоча, з кулінарної точки зору, перепелині та інші яйця домашніх птахів дозволяють створити різноманітні і цікаві страви. Для омлету можна навіть змішати яйця перепілки і курки.

Важливо правильно збити яйця, щоб омлет мав пишну, пористу структуру. Для цього треба пам’ятати, що яйця краще збиваються в охолодженому вигляді. Тому їх перед збиванням треба помістити в холодильник. Посуд для збивання яєць повинна бути сухою, ідеально чистою. Бажано для збивання використовувати миску з нержавіючої сталі, яку також краще охолодити, разом з яйцями.

Що стосується різних інгредієнтів для приготування омлету з грибами, то тут існує тисячі варіантів, і тому було б розумно дати просту пораду: керуйтеся своїм смаком.