Полуниця у власному соку на зиму

Полуниця у власному соку на зиму: як зберегти аромат і смак ягоди. Рецепти консервування полуниці у власному соку на зиму

Полуниця у власному соку на зиму

Сезон полуниці дуже короткий, і хочеться якомога більше зберегти на зиму цієї смачної, ароматної ягоди. Полуниця досить примхлива, і потрібно дуже постаратися, щоб взимку балувати себе смачною ягодою. Можна, звичайно, заморозити ягоди, але, на жаль, вона після розморожування втрачає свій зовнішній вигляд. Таку ягоду можна використовувати тільки для приготування начинок для пирогів або варіння компоту і киселя.

Полуниця у власному соку на зиму – основні принципи приготування

Полуницю можна заготовити на зиму різними способами. З неї варять компоти, варення і роблять джеми. Але при цьому ягода морщиться, а сама заготівля вимагає великої кількості цукру.

Самий вдалий спосіб – заготовити полуницю у власному соку. Так, такий спосіб вимагає більше часу і зусиль, але результат вартий того.

Для заготівлі полуниці у власному соку на зиму використовують півлітрові баночки, так як стерилізація в них вимагає небагато часу, а значить, ягоди збережуть більше користі і смаку. Банки миють з содою і ретельно обполіскують. Потім їх стерилізують над гарячою парою або в духовці і просушують. Кришки так само піддають стерилізації.

Полуницю перебирають, видаляють пошкоджені і зіпсовані, після чого ретельно промивають. Потім ягоди викладають на рушник і злегка обсушують.

Полуницю перекладають в емальований таз і засипають цукром, кількість якого зазначено в рецепті, і залишають на ніч, щоб ягода виділила сік.

Потім полуницю розкладають по стерильним банкам і стерилізують в широкій каструлі, постеливши на дно рушник або поклавши решітку.