Торт «Зебра» на сметані

Народний торт «Зебра» на сметані – смачний смугастий десерт. Рецепти торта «Зебра» на сметані: вибір смаку і технології за вами!

Торт «Зебра» на сметані

Її полюбили багатьом жителям пострадянського простору, цей смугастий десерт не встиг увійти в підручники для студентів та учнів підприємств громадського харчування з супровідними відомостями, що стосуються точної технології його приготування, на основі науково розроблених стандартів.

Тому рецепт цього торта «пішов у народ» і здобув не лише любов, але і безліч варіацій його приготування.

Торт «Зебра» на сметані – загальні технологічні принципи

Деякі господині, побачивши гарний торт де-небудь в гостях, на дружньому чаюванні, або навіть в якомусь маленькому кафе, грунтовно приготувати до початку чергового курортного сезону, повернувшись додому і, намагаючись відтворити оригінальний десерт, отримували в результаті смугасту структуру, з абсолютно новим смаком. Але ці нові версії виходили нітрохи не гірше, а іноді навіть краще, ніж в оригінальному рецепті. Тому вони благополучно прижилися на домашніх кухнях, чому в чималому ступені сприяло те обставина, що зі смаком оригінального рецепту ласуни були знайомі не повсюдно.

Деякі знавці солодкого стверджують, що основою тесту для торта є рецепт сметанника. Але ніхто не може з упевненістю підтвердити цей факт. З сметани, який жирності потрібно виготовляти «Зебру»? Таких конкретних вказівок не існує. Між тим, від вмісту жиру в сметані залежить, чи буде торт розсипчастим, схожим на пісочний, або швидше тісто буде наливним, і нагадувати за текстурою бісквіт.

Двоколірна, смугаста текстура кондитерського виробу також досягалася різними способами. Не володіючи достатнім обсягом знань в області кулінарії, але з величезним ентузіазмом прагнучи приготувати новий і смачний торт, господині нерідко пекли торт роздільним способом, світлого і підфарбованого какао-порошком тіста, з’єднуючи коржі двох кольорів в одне ціле виріб, по черзі, за допомогою крему.

Торт «Зебра», таким чином, нагадує в цих випадках багатошарові торт «Наполеон», «Медовик» – з такою ж двошаровою структурою, з’єднаної кремом, але з іншим складом і способом приготування.

Наливна торт «Зебра» не збирається з окремих коржів різних кольорів, а з досить рідкого двоколірного тесту випікається разом, в одній формі. Щоправда використання крему в цьому випадку обмежується змазуванням поверхні торта, або взагалі, замість крему торт покривається глазур’ю. Такий варіант більше нагадує по виду не торт, а пиріг.

Технологія випічки пирога «Зебра», без крему полягає в наступних етапах:

З борошна, цукру, яєць, сметани та масла, з додаванням пекарського порошку або інших видів розпушувача, готується налите тісто.

Весь обсяг тесту розділяють на дві половини, одну з яких додається какао-порошок, тертий або розтоплений шоколад, або інші наповнювачі, що забезпечують не тільки смак, але і створюють контрастний колір однієї з частин тесту, по відношенню до іншої.

У підготовлену форму з двох ємностей по черзі заливається тісто, яке розтікається по всій поверхні форми, не змішуючись.

Після випічки, залите таким чином тісто утворює смугастий малюнок в готовому виробі. Іноді, при заливці, щоб отримати інший малюнок, по тесту прокреслюють смуги в різних напрямках.

Варіацій на тему «Крем» для торта «Зебра» також існує більше десятка, не рахуючи тих, в яких крем складається з однакових інгредієнтів, але в різних кількостях.

Крім традиційної випічки в духовці, торт «Зебра» випікається зараз навіть в мультиварці, хлібопічці або на звичайній сковороді, на плиті.

Яку технологію торта слід вважати правильною, точно встановити неможливо. Але, якщо б улюблених десертів, крім назв, які присвоювались звання, то, безумовно, рецепт цього десерту отримав би звання «народного торта країн СНД».

Готуйте торт «Зебра» так, як вважаєте за потрібне. Адже, справа не в технології, а в смаку.