Маринад для шашлику з оцтом і цибулею

Маринад для шашлику з оцтом і цибулею – найпопулярніший! Рецепти маринаду для шашлику з оцтом і цибулею з різних видів м’яса

Маринад для шашлику з оцтом і цибулею

Шашлик, замаринований в оцті з цибулею, є одним з найпоширеніших варіантів приготування цієї страви.

Існує маса інших маринадів, але оцтовий з цибулею незмінно користується популярністю завдяки своїй простоті, а також відмінного результату.

Шашлик на такому маринаді має приємну, звичну всім кислинку, ароматний, ніжний, а цибуля надає додаткові смакові ноти.

Загальні принципи приготування шашлику в маринаді з оцту і цибулі

Для такої страви підійдуть різні види м’яса. Це і традиційна для кавказького шашлику баранина, і адаптований російський варіант – свинина. Яловичина, птиця, кролі й навіть печінка також можуть бути приготовлені у вигляді шашлику в оцтово-цибульному маринаді.

Головна умова при виборі м’яса – воно повинно бути не надто пісним. Якщо в м’ясі практично немає жиру, оцет подсушит його і зробить зовсім жорстким.

Для маринування з використанням оцту чи припустимо брати жорсткувате м’ясо. Звичайно, це не повинні бути жорсткі частини старого тварини, але яловичина, приміром, не відрізняється особливою м’якістю, після такої підготовки буде досить хороша.

Оцет можна використовувати у вигляді есенції або 9%-ї. У першому варіанті потрібно бути гранично обережним. При додаванні оцту до м’яса бажано все ж його розвести з водою. Особливо обережним потрібно бути при поводженні з оцтовою есенцією в плані особистої безпеки. Оцтова кислота – досить їдка речовина, тому при попаданні на шкіру треба добре промити це місце водою. Не допускати проникнення кислоти в травний тракт, не пробувати на смак.

Цибулю для маринаду використовується білий або червоний. Можна подрібнювати його на тертці, у блендері дрібно посікти і додавати як частину соусу. А можливий інший варіант – порізати великими кільцями і після маринування засмажити на вугіллі разом з м’ясом.

Крім оцту і лука, для такого маринаду використовують і інші приправи і спеції. Це, в першу чергу, чорний мелений перець. Також в маринад можна додати запашний перець, червоний перець, лавровий лист, коріандр, насіння і зелень кропу, базилік.

Спосіб приготування шашлику простий: м’ясо ріжеться немелкими шматками, готується маринад з розведеного оцту, солі, спецій, цибулі, ретельно перемішується.

М’яса в маринаді бажано постояти хоча б дві години, можна довше. При цьому потрібно стежити, щоб м’ясо не пересушилось, особливо якщо суміш занадто кисла. Для м’якості можна додати трохи цукру.

Смажать такий шашлик на вугіллі, нанизавши на шампури, або на спеціальній решітці.

Готову страву подають зі свіжими або маринованими овочами – цибулею, огірками, помідорами, болгарським перцем, а також свіжим білим хлібом.