Томатна паста в мультиварці

Томатна паста в мультиварці: класична, з овочами або пряна. Як заготовити томатну пасту в мультиварці на зиму

Томатна паста в мультиварці

Звичайно, купити томат куди простіше, ніж возитися з його приготуванням. Але просто подумайте, скільки плюсів буде у домашнього продукту! Гарантовано – ніяких консервантів. Потрібна консистенція, адже часто пасту розбавляють перед додаванням в страви. А ще можна заздалегідь додати спеції і прянощі, цибулю і солодкий перець, тобто, по суті, замість звичайного згущеного томату запастися і заправками і соусами і кетчупом.

Томатна паста в мультиварці – загальні принципи приготування

• Густу пасту в мультиварці можна отримати тільки з м’ясистих помідорів. Томати повинні бути добре визрілими і не підгнилими. Зіпсовані овочі не тільки зіпсують смак заготовки, але і зменшать термін її зберігання.

• Виготовлення томатної пасти полягає в отриманні густого томатного пюре без насіння і шкірки і надалі його уварюванні до потрібної консистенції.

• Видалити насіння і шкірку можна вручну. Для цього томати витримують деякий час в окропі. Потім остуджують у холодній воді і, акуратно підчепивши шкірку ножем, знімають її. Насіння в даному випадку обирають ложечкою, розрізавши плоди на часточки. Після цього томати подрібнюють і уварюють.

• Можна нарізати помідори часточками. Потім витримати їх протягом години на «Гасіння» і перетерти на металевому ситі.

• Часто томати спочатку подрібнюють. Після чого отриману томатну масу тушкують в середньому близько години, а потім перетирають на ситі.

• Для подрібнення можна скористатися блендером або м’ясорубкою.

• Щоб згустити в мультиварці відокремлене від насіння і шкірки томатне пюре, використовують режим «Випічка». Пюре уварюють у такому режимі при відкритій кришці до зменшення обсягу в два, а то і в три рази. Все залежить від того, який густоти потрібно домогтися.

• Томатну пасту в мультиварці можна приготувати з різними смаками. Для цього в неї додають різні спеції і прянощі. Також для поліпшення смакових характеристик її можна приготувати з овочами. Використовують цибулю, часник, свіжий перець – гострий і солодкий.

• Щоб заготовити томатну пасту на зиму, її в гарячому вигляді розфасовують по стерильним банкам і герметично закупорюють. Використовуються металеві кришки для консервації і більш екзотичні – скляні, пластикові. Банки обов’язково стерилізують, а кришки, при необхідності, кип’ятять.