Суп з опеньків

Суп з опеньків – це просто і корисно! Самі легкі рецепти супу з опеньків: з м’ясом, крупою, в горщиках, розсольник і солянка

Суп з опеньків

Гриби не належать ні до рослинного, ні до тваринного світу нашої планети.

Їх світ настільки різноманітний, що залишається тільки дивуватися!

Або спробувати приготувати якусь страву, наприклад суп з опеньків.

Суп з опеньків – загальні технологічні принципи

Опеньки належать до категорії кращих їстівних грибів. Найбільш цінними вважаються осінні опеньки, які збирають з середини серпня до перших заморозків. У продажу найчастіше зустрічаються опеньки мариновані. При відсутності можливості збирати ці гриби в лісі, можна приготувати суп з маринованих опеньків.

Після збору гриби ретельно перевіряють, сортують і чистять. Спочатку зрізують саму нижню частину ніжки, яка перебувала у грибниці, потім замочують на деякий час, щоб їх було легше чистити.

Для приготування супів з опеньків підійдуть не тільки свіжі опеньки, але і сушені, заморожені, солоні або мариновані (для солянок, кислих щей або розсольників).

Гриби нейтральні по кислотно-лужного складу, тому вони поєднуються практично з будь-якими групами продуктів. Але найбільш часто їх об’єднують в стравах з молочними продуктами, які підкреслюють їх запах і смак. Опеньки дуже підходять до м’яса птиці, гречаної, рисової каші, бобам. Особливо смачні грибочки з великою кількістю пасерованої цибулі та моркви.

Якщо потрібно підкреслити грибний запах супу з опеньків, то неодмінно використовуйте у страві сушені білі гриби. У продажу можна придбати спеціальну грибну приправу, але при цьому треба враховувати, що в таких упаковках присутні деякі стабілізатори і консерванти, які впливають на смак супу з опеньків. Використовуючи такі приправи, доведеться рахуватися з присутністю в ній солі, що не завжди потрібно для страви. Тому при можливості заготовлюйте порошок з сушених білих грибів і додавайте у страви. Не варто побоюватися отруєння – сухі гриби, тим більше білі, не можуть бути отруйними.

Якщо після прогулянки по лісі в хаті запахло грибами, значить настав час готувати суп з опеньків. Часто трапляється так: є продукт – починаються роздуми над тим, як би його приготувати. З опеньками – все просто. Їх можна використовувати практично в будь-яких стравах, навіть у тих рецептах, в яких вони не передбачені. Можете переконатися в цьому самі!