Покрокові рецепти освіжаючого домашнього білого квасу. Унікальний, корисний і освіжаючий напій на вашому столі!

Білий квас на відміну від звичайного житнього квасу більш ніжний смак. Містить величезну кількість корисних речовин і мікроелементів, а також відмінно освіжає в літню спеку.

Покрокові рецепти освіжаючого домашнього білого квасу. Унікальний, корисний і освіжаючий напій на вашому столі!

1. Класичний рецепт домашнього білого квасу

Інгредієнти:

3,5 літра холодної кип’яченої води;

265 р неферментованого солоду;

135 г гречаного борошна;

25 г пшеничного борошна;

30 г дріжджів «Саф-момент».

Покроковий рецепт домашнього білого квасу

Крок 1:

Найперше готують закваску: у невеликій чашці розводять борошно пшеничне в 120 мл холодної кип’яченої води, одночасно з цим всипають дріжджі, ретельно розмішують, накривають чистою тканиною і відставляють в теплі на 1,5 години.

Крок 2:

Залишилася воду підігрівають до температури 60 градусів і заливають нею гречане борошно і неферментований солод, хорошенечко розмішують і дають охолонути до температури 40 градусів.

Крок 3:

У суміш гречаного борошна і солоду вливають настоявшуюся закваску, ретельно розмішують, перекладають у велику ємність і дають постояти в теплі під рушником 1 день.

Крок 4:

На наступний день суміш вливають ще 2 дволітрові банки кип’яченої холодної води і дають постояти ще 48 годин.

Крок 5:

По закінченню цього часу квас проціджують, охолоджують в холодильнику, а осад, що залишився після злиття, залишають для приготування наступний партії квасу.

Воду для білого квасу обов’язково використовувати фільтровану, так як від цього залежить смак готового напою. А для додання більшої свіжості під час змішування закваски з сумішшю солоду додайте жменю білого родзинок і кілька листочків м’яти.