Адигейський сир в домашніх умовах

Адигейський сир в домашніх умовах: смачний під будь-якою назвою! Рецепти приготування домашнього адигейського сиру

Адигейський сир в домашніх умовах

У адигейського сиру дуже багато «родичів» у багатьох країнах: Моцарелла, бринза, Рікотта, Фета, Панір і безліч інших видів розсільного сиру, придуманих за всю історію людства.

Адигейська легенда стверджує, що знаменитий сир існував у 7-8 тисячолітті до нашої ери. Але сир з назвою «Адигейський» став справді знаменитим тільки після Олімпіади 1980 року в Москві, куди його доставляли в красивих упаковках, спеціально виготовлених у Фінляндії.

Технологія виробництва розсільного сиру «Адигейський» протягом тисячоліть анітрохи не змінилася.

Єдина відмінність сучасного виробництва полягає у використанні сировини.

Якщо раніше для виготовлення адигейського сиру використовувалося козине і овече молоко, то через повсюдного і істотного скорочення поголів’я цих домашніх тварин на виробництві стали використовувати коров’яче молоко.

Правда, після запровадження цього нововведення, сировари Адигеї стали активно поширювати чутки про те, що корови у них особливі, і дають молоко, якого немає ніде в світі. До речі, про молоко: у пастеризованому вигляді молоко адигейської корови не має ніяких істотних відмінностей від молока індійської або швейцарської корови.

Цікавий факт: адигейський сир виробляють багато найбільші сироварні підприємства на території СНД, але під іншою назвою. Справа в тому, що назва «Адигейський сир» запатентовано виробниками в республіці Адигея, тому точно такі ж сири, виготовлені за межами Адигеї, з абсолютно автентичним смаком повинні називатися якось інакше. Але справа не в назві, а в смаку. Тому такий сир можна цілком приготувати на будь домашньої кухні.