Пампушки на кефірі смажені на сковороді

Пампушки на кефірі смажені на сковороді – справжній шедевр з минулого. 20 хвилин… і на столі гора смажених пампушок на кефірі

Пампушки на кефірі смажені на сковороді

Круглі і пухкі булочки, мягонькие і апетитні недарма отримали назву «пампушки».

Вони, напевно, були попередниками або прототипами сучасних пирогів: коли їх готують, то начинка (пригріву) просто змішується з тестом і не потребує особливого формуванні вироби.

Пампушками можна замінити звичайний хліб – адже їх доречно подавати до супів, борщів, гарнірів. Смачні вони і як окрему страву.

Пористе тісто всередині, тонка і золотава скоринка зверху – це пампушки.

Пампушки на кефірі смажені на сковороді – основні принципи приготування

Насамперед, необхідно замісити здобне бездріжджове тісто. Його обов’язкові компоненти – борошно, кефір, соду, цукор і сіль. Оцет не додається. Завдяки кефіру, сода, потрапивши в кислу середу, відразу ж прореагує, тому гасити її не потрібно.

Тісто має бути повітряним, інакше під час смаження пампушка опуститься на дно, прилипне і підгорить.

Зазвичай в блюдо додаються і яйця, але можна обійтися і без них.

Різноманітить смак пампушок сметана, молоко, масло рослинне, ванілін.

Вони можуть бути і з колесо до воза – овочевий або м’ясний добавкою, яку кладуть на виріб перед готуванням. Дуже смачні пампушки, приготовлені з використанням сиру.

Готове тісто розкочується до діаметра приблизно 10-12 см і товщини півтора сантиметра. Формочкою або стаканчиком воно ділиться на кружечки.

Смажать пампушки по дві–п’ять хвилин з кожного боку. Шар масла становить близько 2,5 сантиметра. Перед готуванням сковорідку з жиром необхідно розігріти.