Мариновані кавуни в банках на зиму

Перевірені рецепти. Як правильно замаринувати кавуни в банках на зиму

Мариновані кавуни в банках на зиму

Маринована кавунова м’якоть, трохи солонувата, пряна, але все-таки з ніжним, істинно кавуновим смак – чудова закуска до «біленької», та й просто так – до картопляної пюрешке, під тушкованого кролика.

Готується цей разносол порівняно нескладно, продуктів – щонайменше, так що спробувати варто.

Мариновані кавуни в банках на зиму – загальні принципи приготування

• Перш ніж приступити до маринування арбузов в банках на зиму, треба правильно підготувати скляну тару до консервації. Банки ретельно промивають, використовуючи теплу воду, відмиваючи забруднені місця харчовою содою, залишки якої ретельно змивають. Промиту посуд для стерилізації встановлюють на чверть години над паром або прожарюють при 150 градусах в духовці протягом 10 хвилин. Банки обов’язково охолоджують прямо в духовці, при нещільно закритих дверцятах.

• Для маринування використовують добре визрілі кавуни, переспілі не підійдуть, тому що м’якоть розповзеться. Ягоду маринують з шкіркою або без неї, кісточки залишають або акуратно вибирають. М’якоть нарізають часточками або шматочками так, щоб вони без зусиль проходили всередину банки, і заповнюють їх нещільно, намагаючись не пошкодити кавунової м’якоті.

• На смакові якості маринованих арбузов впливає сам маринад і додані при консервації спеції і прянощі. Дуже часто для маринування з кавунами в банках на зиму використовують сезонні ягоди і овочі: томати або виноград. Як харчовий консервант використовуються оцет, харчова лимонна кислота (або розчин) або аспірин.