Пшоняна каша з гарбузом в горщику

Пшоняну кашу з гарбузом в горщику готуємо без російської печі. Пісна, солодка і розсипчаста пшоняна каша з гарбузом в горщику

Пшоняна каша з гарбузом в горщику

Пшонка з гарбузом – рецепт наскільки проста, настільки і спірне. Одним не подобається гарбуз, іншим сама каша, так що сьогоднішня добірка рецептів припаде до смаку не всім. Зате шанувальники класичних страв, шанувальники здорового харчування і просто любителі всього нового будуть задоволені. А якщо скласти разом ці категорії їдців, то вийде, що прихильників у пропонованого страви не так і мало!

Пшоняна каша з гарбузом в горщику – загальні принципи приготування

• Пшоняну кашу з гарбузом в горщиках томят тривалий час в духовій шафі, для скорочення часу використовують мікрохвильову піч. Для приготування можуть використовуватися як великі керамічні або глиняні ємності, так і порційні горщики невеликого розміру. Можна горщик для каші приготувати самим – з цілої гарбуза.

• Пшонку з гарбузом можна приготувати на натуральному молоці або на воді. Використовують переважно звичайне коров’яче молоко, але нерідко таку кашку готують на топленому.

• Пшоно і гарбуз закладають в ємності після термообробки або без неї, змішуючи між собою або викладаючи шарами. Заповнюють ємності приблизно на 2/3 об’єму, щоб коли молоко закипить не втекло, а распарившаяся крупа рівномірно дійшла до готовності.

• Щоб пшоняна каша вийшла смачною, спочатку потрібно правильно вибрати і підготувати пшоно до використання. Крупу для каші повинна бути яскравого жовтого кольору і обов’язково шліфована. Її перебирають, видаляючи неочищені зернятка і сміття, потім промивають у кількох водах і обсушують.

• Нерідко навіть найсвіжіша та, на перший погляд, якісна пшоняна крупа в готовому блюді гірчить. Щоб уникнути такого несподіваного результату, перебранное пшоно на пару хвилин заливають крутим окропом або кип’ятять 1-2 хвилини, після чого промивають і обсушують, відкинувши на сито.

• Використовують тільки щільну і стиглу гарбузову м’якоть. Волокнисту середину овоча з насінням видаляють, тверду шкірку зрізують. М’якоть нарізають шматочками довільної форми невеликого розміру або натирають теркою, – дрібної або великої.

• Заповнені ємності ставлять у холодну або добре прогріту духовку. Час приготування і температура залежать від конкретної рецептури.