Конфітюр з абрикосів

Конфітюр з абрикосів – ніжний десерт зі смаком сонця. Добірка рецептів абрикосового конфітюру до чаю, на зиму, для випічки

Конфітюр з абрикосів

Конфітюром називають желеподібне солодке блюдо з ягід або фруктів. Причому плоди можуть бути подрібнені повністю або зустрічатися з вигляді шматочків – якщо це фрукти, або цілком – ягоди. Особливість конфітюру полягає в желеподібному стані. Воно досягається завдяки наявності желирующих речовин в самих плодах або додавання штучних желеобразователей.

Готують конфітюр з різних ягід і фруктів. Абрикосовий конфітюр є одним з найбільш відомих і цінується за прекрасний смак, ніжну консистенцію і оранжево-сонячний колір.

Основні принципи приготування абрикосового конфітюру

Всі конфітюри готуються приблизно за однією схемою.

Спочатку плід – в нашому випадку абрикоси – миють, прибирають з них кісточки. Бажано видалити шкірку, оскільки у цих фруктів вона досить щільна і пухнаста до того ж. Ріжуть абрикоси на частини або подрібнюють більш ретельно. Засипають цукром або заливають цукровим сиропом і варять певну кількість часу.

Можливе додавання смакових приправ – соку лимона, апельсина або їх цедри, анісу, м’яти, лаванди, алкогольних напоїв типу лікеру або коньяку. Можливий мікс, тобто з’єднання в конфітюр абрикосів та інших фруктів і ягід.

Як желюючий речовини може додаватися желатин, агар-агар, пектин, желфикс.

Готовий конфітюр з абрикосів, якщо це заготовка на зиму, розливають по банках і закривають кришками. Зберігають у прохолоді.