Домашня кабачкова ікра з яблуками на зиму

Домашня кабачкова ікра з яблуками на зиму – ніжна, як по ГОСТу. Ще смачніше, ще ніжніше – готуємо кабачкову ікру з яблуками

Домашня кабачкова ікра з яблуками на зиму

Ось вже що-що, але готувати кабачкову ікру, здається справою зовсім порожнім. Коштує вона – дрібниця, в магазинах різних видів – хоч відбавляй, до чого займатися копіткою консервацією? Але не все так просто. Справжньої, «як в дитинстві» кабачкової ікри – ще спробуй знайди. Більшість виробників те томат замінять барвником, то не дожарят, то ще на чому зекономлять. Так що якщо хочете згадати смак чудовою, ще радянського стандарту, закуски – сміливо обирайте рецепт!

Кабачкова ікра з яблуками на зиму – загальні принципи приготування

• Всі овочі, які використовуються в приготуванні кабачкової ікри на зиму, ретельно відбираються. Пошкоджені гниллю овочі брати не можна, навіть якщо нехороші ділянки можна видалити.

• Ікру можна приготувати не тільки з молодих кабачків, підійдуть і перестиглі, якщо їх м’якоть щільна. У цьому випадку з овоча потрібно буде видалити грубі насіння і зрізати шкірку.

• Кабачкову ікру готують в основному з овочами, але не менш чудовою виходить кабачкова ікра з яблуками. Фрукти дуже добре відтіняють її смак, привносячи в блюдо свої нотки.

• Овочі та фрукти обполіскують і обмивають, потім очищають і подрібнюють, нарізаючи шматочками, перетираючи на тертці або перекручуючи на м’ясорубці. Потім уварюють до потрібної густоти з додавання спецій, прянощів та інших складових. Нерідко деякі овочі попередньо обсмажують і тільки після цього додають до кабачків і тушкують. Якщо щільність готової ікри не влаштовує – зварені овочі додатково перебивають блендером, доводячи до потрібної консистенції.

• Для тривалого зберігання кабачкову ікру ще гарячою розфасовують по стерильним скляним ємкостей і герметично закупорюють спеціальними кришками, обкатавши їх ключем для закачування. Деякі види кабачкової ікри з яблуками не підлягають консервації, її закривають капроновими кришками і зберігають у холодильнику.