Настоянка з смородини

Смак і колір літа. Найкращі рецепти настоянки з смородини на спирту

Настоянка з смородини

 

Спочатку фруктові настоянки готувалися чаклунами, знахарями і лікарями, але дуже швидко такі смачні і хмільні ідеї «йшли в народ», обростаючи в процесі приготування новими специфічними подробицями, що складаються, в основному, з місцевих інгредієнтів.

Звичайно, рецепти всіляких настоянок відомі людям тисячі років.

У Стародавньому Китаї, Римі, Єгипті та Греції готувалися настоянки з травами і корінням. Але саме ягідні настоянки стали новим штрихом у світовому асортименті екстрактів, як традиційна «російська горілка».

Трохи продовживши вступну частину, зауважимо, що виноград і виноробство, в силу своєї кліматичної прихильності і повної відсутності селекційного досвіду, прийшли в побут наших предків набагато пізніше.

Так вже вийшло!

Вино і горілку до нас завезли з Європи в шістнадцятому столітті, а потім, як зазвичай, звинувачуючи росіян у тому, що горілка – їх винахід і основна пристрасть. Хоча, насправді, слово «горілка» – похідне від слова «вода». Саме на воді готували наші відуни свої перші цілющі зілля, але швидко зрозуміли, що спиртові настоянки довше зберігаються і мають, до того ж, багато інших не менш корисних властивостей.