Домашня настоянка з вишні на горілці

Домашня настоянка з вишні на горілці – смачні ласощі для дорослих. Що приготувати з домашньої настоянкою з вишні на горілці?

Домашня настоянка з вишні на горілці

Прийнято вважати, що настойка – це ліки.

З цією тезою не посперечаєшся, бо таке застосування спиртної витяжки в дійсності було задумано спочатку, ще на зорі цивілізації.

Коли мова йде про валеріана, аїр, женьшені та інших відомих рослинах, які є фитотерапевтическими засобами, то варто розглядати вживання настоянок, як ліків, і не інакше. У міру вивчення корисних властивостей рослин їх асортимент розширювався, як і сфера застосування.

Фруктові і ягідні настоянки стали звичною і невід’ємною частиною раціону, компонентами страв і напоїв в кулінарії. Вони – інгредієнти в десертах, кондитерських виробах, основа в приготуванні лікерів.

Домашня настоянка з вишні на горілці – основні технологічні принципи

Настоянка – це витяжка (екстракт) з рослинної сировини розчинних компонентів (екстрагентів). Існують три основних розчинника: масло, вода і спирт. Масляні компоненти, як правило, використовуються для екстрагування ефірних олій з рослин. Найпоширеніший приклад водного настою – чай. Але водні настої мають нетривалий термін зберігання, на відміну від спиртованих настоїв, в яких спирт виконує роль не тільки розчинника, але і консерванту. Спиртові настоянки, залежно від їх виду можуть розбавлятися водою або соком для отримання необхідної фортеці.

В залежності від вмісту цукру їх класифікують на солодкі, напівсолодкі, гіркі й десертні. Вміст спирту в настойках варіюється від 16% (у десертних настоянки) до 60% гірких.

Треба зауважити, що лікери, наливки, бальзами багато в чому мають подібну технологію з приготуванням настоянок, але у класифікації лікеро-горілчаних виробів займають окрему нішу зважаючи на деяких характерних особливостей складу. Так, основою бальзамів є багатокомпонентний трав’яний склад. Кількість інгредієнтів бальзаму може досягати 40 одиниць, але це, в основному – сухі трави і коріння, а плодові компоненти використовуються значно рідше.

Лікери відрізняються від настоянок підвищеним вмістом цукру: прийнято вважати, що його зміст повинен бути не менше 1/3 частини від загального обсягу напою, незалежно від відсотка алкоголю.

Але у всі перерахованих напоях більшою чи меншою мірою використовується спирт і рослинна сировина, з додаванням соків, морсів або води у складі спирту.

У приготуванні домашніх настоянок межі стандартної класифікації більш розмиті. Це обумовлюється тим, що часто домашні майстри готують настойки, не користуючись спеціальним обладнанням, а наявними пристосуваннями, власною рецептурою, складеної на основі наявного сировини для виготовлення, і нерідко керуються виключно власним смаком, створюючи зовсім нові напої.

Тому іноді зустрічаються унікальні рецепти домашньої настоянки з вишні на горілці, в складі якої, крім зазначених основних компонентів можна зустріти в рецептах і класичні поєднання вишні з шоколадом, мигдалем, апельсинами. Міцність та вміст цукру в домашній настоянці з вишні на горілці теж може бути різною, в залежності від призначення напою.