Баклажани солоні в банках

Баклажани, солоні в банках – фаршировані овочами. Народні смакоту з баклажанами, солоними в банках

Баклажани солоні в банках

Улюблений фокус наших господинь – стилізувати баклажани, то під гриби, то мало не під тропічні фрукти. А навіщо? Адже вони корисні і смачні самі по собі. Звичайно, ми їх посолимо, замаринуем, а то і нафаршируємо для більшого смаку. І так і бути, теж приготуємо «грибному» стилі.

Баклажани солоні в банках – загальні принципи приготування

• Соління підлягають невеликі довгасті плоди. Вони повинні бути добре визрілими і ні в якому разі не перезрілими, інакше консервація буде гірчити.

• Баклажани перед використанням ретельно промивають і обрізають кінці з обох сторін. Підготовлені «синенькі», як їх прийнято називати, перед солінням обов’язково бланшують приблизно 5 хвилин. Їх опускають в киплячий сольовий розчин, при приготуванні якого дотримуються наступні пропорції: на один літр питної води, беруть 50 гр. крупної солі. Потім овочі просушують, уклавши в друшляк, або ставлять на пару годин під гніт.

• Солять в основному плоди, фаршировані цілком, рідше їх нарізують дрібними кубиками або широкими кільцями. Баклажани солоні в банках готують з часником, свіжою зеленню та іншими городиною: капустою, морквою.

• Фаршировані баклажани спочатку просаливают великої ємності під гнітом і тільки після цього розфасовують по стерильної скляній тарі. Розсіл, в якому просаливались «синенькі» відфільтровують, кип’ятять і заливають ним укладені в банки овочі.

• Скляні ємності з солоними «синенькими» герметично укупоривают або закривають капроновими кришками. Негерметично закупорену консервацію зберігають у холодильнику, щоб соління не забродило.

• Перед закачуванням ємності з солоними баклажанами обов’язково стерилізують, щоб зупинити процес бродіння, інакше консервація вибухне.