Як заморозити гарбуз

Заморожування шматочками гарбуза або у вигляді готового пюре. Як заморозити гарбуз сирий, запечений і що з нього приготувати

Як заморозити гарбуз

Заморожування овочів дозволяє зберегти великий урожай і одночасно полегшити домашню роботу з приготування їжі. У потрібний момент ви просто дістаєте порцію заморозки і використовуєте за рецептом. Заморожують чи гарбуз? Так, заморожують. Причому робити це можна різними способами.

Заморожування гарбуза дуже зручна. Її можна використовувати для першого прикорму, приготування каш, запіканок, м’яса, рагу, супів. Гарбуз завдяки ніжному армату і нейтрально-солодкого смаку хороша в будь-якому блюді і відмінно поєднується з різними спеціями.

Заморожування гарбуза – загальні принципи приготування

Солодкі сорти, наприклад, мускатную гарбуз, краще використовувати для десертів та солодких каш. Менш цукристі культури підійдуть для приготування м’ясних страв.

Існує три основних способи заморозки гарбуза:

• сира кубиками;

• готова (відварна, обсмажена, запечена) у вигляді пюре;

• сира натерта на тертці.

Перед заморожуванням гарбуз потрібно вимити і очистити від шкірки. Зробити це можна за допомогою спеціального ножа для чищення овочів або звичайного кухонного шкіра. Серцевину викидають: вона для заморозки не придатна.

Очищені шматки гарбуза подрібнюють згідно з рецептом заморозки. Можна просто нарізати на невеликі кубики приблизно по 2-3 см, а можна натерти на дрібній тертці. Однак важливо розуміти, що велика кількість води в свіжому овоче збережеться, і після розморожування гарбузове шматочки будуть водянистими, в’ялими. Крім того, гарбуз, заморожена шматочками, займає в морозильній камері більше місця, ніж натерта або пюрированная.

Щоб прибрати зайву вологу, гарбуз можна запекти в духовці, а потім перетворити в пюре. Зберігати його зручно порціями. Крім того, готова гарбуз стає більш смачною і солодкою, не вимагає додаткової кулінарної обробки. Її можна додавати в основне блюдо.