Вітамінний салат з моркви

Вітамінний салат з моркви – загальні технологічні принципи

Звичайно, найбільше вітамінів зберігається в салати із сирих овочів. Але такі салати потрібно з’їдати відразу, не залишаючи на потім. Важливо запам’ятати хоча б деякі основні групи вітамінів, що вимагають правильного способу приготування, щоб не перетворити їх в процесі приготування і поїдання в марну трату часу, грошей на їх придбання і зусиль на кухні.

Наприклад, вітамін С руйнується повністю при температурі понад нормальної температури людського тіла. Овочі і фрукти, до складу яких він входить, не повинні зберігатися в очищеному або нарізаному вигляді більше 20-40 хвилин. Щоб зберегти цей вітамін в процесі підготовки інгредієнтів для страви, намагайтеся продукти, що містять вітамін С, готувати в останню чергу, щоб вітамін «дійшов до столу» до того, як встигне випаруватися в повітрі.

Вітамін А – засіб не тільки здоров’я, і краси, подароване природою. Але цього вітаміну, як діаманту, необхідна гідна оправа. Морква без молочної кислоти і жиру не працює на наше здоров’я. Якщо готуєте страви з неї, то обов’язково продумайте який «розчинник» буде супроводжувати її у страві: сметана, масло або вершки?

Можна, звичайно, скористатися і майонезом – в ньому теж присутні жири. Але якщо вважаєте кожну калорію, що потрапила в організм, то, принаймні, не вживайте його щодня, а чергуйте з іншими соусами. З майонезом будь салат буде смачніше, а зі сметаною, навіть самої жирної, набереться менше калорій.

І так потрібно поступати з кожним продуктом, що потрапляють на стіл.

У пропонованих рецептах, крім опису процесу приготування салатів, є не менш корисні рекомендації щодо їх вживання.