Сироп для торта

Як просочити торт сиропом правильно і без клопоту. Сиропи для просочення тортів – рецепти чарівних перетворень

Сироп для торта

Випічка на основі бісквітів, за визначенням виходить досить сухуватою, і саме для неї використовується технологія зволоження спеціальними ароматичними та смаковими речовинами. Соковиті бісквіти разюче відрізняються від сухого варіанти подачі десертів, їх можна зробити пряними, шоколадними, фруктовими і ягідними. Один простий і вивірений рецепт випікання бісквітних коржів, доповнений кількома варіантами просочень і кремів, дозволить приготувати десятки несхожих тортів.

Сиропи для торта – загальні принципи приготування

• Бісквітним коржам, щоб уникнути сухості готового виробу, нерідко потрібна додаткова просочення. Найчастіше для цього використовують спеціально приготовлені сиропи. Сироп для торта – не просто підсолоджена рідина, якою просочують бісквіт для соковитості. Вхідні в його склад різноманітні добавки надають десерту певний смак і аромат. Вибір просочення безпосередньо залежить від виду готується торта і власних смакових переваг.

• Рідина і звичайний цукровий пісок – основні компоненти будь просочення. При її приготуванні спочатку ретельно розчиняють цукровий пісок в рідини: питній воді, фруктовому або ягідному відварі, потім ставлять на невеликий вогонь і доводять до кипіння. Гарячу рідину охолоджують, після чого ароматизують. Якщо ароматизатори додати в гарячу просочення, вони зникнуть, та очікуваного ефекту не вийде.

• Щоб правильно просочити торт сиропом слід визначитися з необхідною кількістю рідини. Для розрахунку можна скористатися спеціальною формулою, де за одну частину береться вага готового бісквіта. В ідеальному варіанті маса рідини становить 0,6 від ваги бісквіта, крем повинен важити рівно вдвічі більше. Наприклад, якщо коржі важать один кілограм, для якісної просочення на них має піти близько 600 грамів сиропу.

• Як правильно просочити торт сиропом? Прості, але обов’язкові правила:

1. Насамперед, простежте за тим, щоб просочення не вийшла рідкою, що може привести до розповзання бісквітних заготовок.

2. Просочуйте тільки добре остиглі коржі, а сироп перед використанням доведіть до кімнатної температури. Винятком може бути тільки варіант на основі шоколаду, який при охолодженні має властивість загусати. В цьому конкретному випадку коржі повинні бути теплими, а сама просочення – гарячої.

3. Для нанесення сиропів використовують столову або десертну ложку. Нею зачерпують просочення і наносять на поверхню бісквіта.

• Варто зазначити, що просочення торта необхідна лише в тому випадку, якщо виріб не планується промащувати масляним кремом. Щоб наситити смак такого торта, ароматизатори і всі інші додаткові компоненти слід додавати безпосередньо в крем.