Що пити на Новий рік

Що пити на Новий рік: холодні, гарячі і міцні напої. А що ви п’єте на Новий рік: шампанське обов’язково?

Що пити на Новий рік

Новорічний стіл накритий. Залишився останній штрих – подати напої.

Що пити на Новий рік? Вибір настільки різноманітний, що до будь-якої страви можна подати особливий алкогольний або безалкогольний напій.

Що пити на Новий рік: легкий алкоголь

Головний напій новорічної ночі – це, звичайно, шампанське. Ігристе вино родом з провінції Шампань у Франції, але по традиції ми називаємо шампанським будь ігристе вино. Воно може бути сухим (це брют), напівсухим, напівсолодким. Колір шампанського варіюється від світлого і золотистого до рожевого. У Рік Вогняного Півня можна подати до столу саме таке, рожеве шампанське.

Подають його у вузьких витончених келихах на високій тонкій ніжці. Ідеальна температура напою – від 6° до 8°. Шампанське не повинно бути ні занадто холодним, ні занадто теплим, тому охолоджену відкриту пляшку краще помісити у відерце, наповнений колотим льодом і холодною водою.

До шампанського ідеально підходять солодкі фрукти, свіжа полуниця або скибочки ананаса, сирна нарізка, біле м’ясо, канапе з червоною ікрою.

Вино

Вино – другий популярністю напій для святкового столу. Для новорічної ночі-2017 ідеальні червоні легкі або солодкі вина. Це може бути і домашнє вино з вишні, смородини, малини, і покупне виноградне або плодове вино. Особливо цінні каберне, мерло, шираз, а також купажні вина, наприклад, кларет. Хоча любительки білих вин не повинні відмовляти собі в приємному післясмаку шардоне, рислінгу або хересу.

Келих для вина повинна бути об’ємним, не занадто вузьким і мати високу ніжку. Білі сорти краще охолодити приблизно до 10°, а червоні подати більш теплими, можна кімнатної температури. До білого вина в якості закуски запропонуйте морепродукти, сири, овочі-гриль, птицю.

Червоне чудово поєднується з гарячим м’ясом, фруктами, грибами, дичиною і сиром.

Вермут

Більш міцний варіант вина, який подобається, в основному, дівчатам, – це вермут. До складу напою входить полин, чого і з’являється характерний смак. Вермут, як і будь-яке вино, може бути сухим білим, напівсолодким рожевим або солодким червоним.

Його можна пити як самостійний напій, додаючи лід або часточку лимона. У цьому випадку рекомендується охолодити напій до 8-11° і подати або в звичайному келиху, або в склянці для віскі. На основі вермуту можна готувати алкогольні коктейлі.

До вермуту добре подати оливки, фрукти, птицю, горіхи, сир.

Мартіні

Різновид вермуту – мартіні – більш дорогий алкогольний напій. Він також має характерний полиновий аромат, але відрізняється більш тонким смаком. Подають мартіні в особливій широкому келиху разом з маслинами, часточкою лимона, льодом. Якщо спеціального келиха немає, можна взяти бокал для віскі.

Мартіні прийнято розбавляти свіжовичавленим соком або змішувати з більш міцним алкоголем.

УВАГА! Іноді в мартіні додають газовану солодку воду, але це загрожує ранкової головним болем.