Кекс на сметані

Кекс на сметані – елегантний смак в англійському стилі. Кращі ідеї рецептів кексів на сметані: з ягодами, цукатами, шоколадом

Кекс на сметані

Цей ніжний і одночасно простий, вишуканий рецепт не поступається своєю популярністю іншим відомим десертів у світі.

Після зародження в Древньому Римі, кекс неодноразово здійснив кругосвітню подорож, вбираючи в себе з кожним разом все нові цікаві деталі, властиві багатьом національним кухням.

Кекс на сметані – основні технологічні принципи

Деякі історики стверджують, що кекси, мафіни або німецький штолень отримали своє поширення лише в XVI столітті, завдяки появі цукру, який постачали з колоній Америки.

У Стародавньому Римі загальноприйнятим правилом у приготуванні кексів було змішування сухофруктів, різновидів горіхів, зерен граната та інших інгредієнтів у збитою яєчною масою.

Англійці, які так шанують свої традиції, випікають солодощі з пшеничного борошна, додаючи трохи солі, цукру і свіжих дріжджів з сирами, різними ягодами і пряними травами. Так, як англійці використовують борошно не високоякісну, то хлібобулочні вироби найчастіше готуються строго перед подачею. В англійській кухні традиційно в рецептах приготування мафінів які-небудь форми для випікання не використовуються; їх готують на деку. Важливим фактом в приготуванні англійських мафінів їх невеликий розмір. Величина не повинна перевищувати діаметра звичайної чайної чашки. Англійці воліють їсти дане ласощі в “Five o’clock”, в теплому вигляді, з джемом. Пізніше, вийшовши за межі Англії, випічка кексів отримала широке поширення по всій Європі і за її межами.

Німецький штолень – самий давній традиційний рецепт в Німеччині. Перші згадки про нього було в XIV столітті, коли його приготували в дар єпископу. Традиційний німецький кекс готували виключно з рослинних продуктів, таких як: вода, овес, борошно, великої кількості фруктів, пряних трав, поєднання різновидів горіхів і цукатів. І лише в кінці XV столітті церквою було дозволено, виключно для знаті, використовувати додавання вершкового масла за окрему плату. З тих пір цей інгредієнт став традиційним в приготуванні Різдвяного кексу.

Отримавши широке поширення на американському континенті, переважно в північній частині, кекс на сметані придбав нові якості і смакові відтінки. У кекси почали додавати какао, шоколад, різні овочі і фрукти, горіхи, сиропи, ваніль, ароматні трави і соду (або розпушувач). Також їх почали випікати в паперових, силіконових та інших формах. Після таких змін, в американських рецептурах мафіни перейшли в розряд бездрожжевых хлібобулочних виробів. Традиційний основний принцип приготування в американському варіанті такий: окремо змішують сухі і рідкі інгредієнти, після швидко змішують без використання міксера, щоб тісто не вийшла важкою.

Тісто повинно мати густу, однорідну, наливну консистенцію. У рецептах кексу на сметані дозволені будь-які солодкі добавки. Благо, що суворі середньовічні заборони церкви залишилися в минулому.

У Росії кекси отримали свою популярність не так давно, і також в них внесли доповнення та різноманітні нові смакові якості. Основним рецептом стала американська версія.