Кавуни в бочці на зиму

Кавуни в бочці на зиму – закуска для справжніх гурманів. Соління кавунів в бочці – як солити кавуни в бочці різними способами

Кавуни в бочці на зиму

Для багатьох солоні кавуни справжня екзотика, хоча на столах наших предків це була досить популярна закуска.

Кавуни солили в дубових бочках з яблуками, медом, капустою і гірчицею.

Багато рецепти можуть здатися вам занадто сміливими, але не бійтеся експериментувати, щоб здивувати ваших гостей під час святкового застілля.

Як солити кавуни в бочці – основні принципи приготування

Соління кавунів в бочках – це швидкий, простий і зручний спосіб зберегти літню ягоду на тривалий термін, відомий ще з давніх пір. Раніше кавуни солили тільки в дубових бочках, але сьогодні використовують пластикову і керамічний посуд.

Перед тим як закладати інгредієнти в бочку, її ретельно миють, щоб не залишилося ні бруду, ні пилу, так як це може стати причиною псування. Потім бочку обшпарюють двічі окропом, просушують і накривають чистою ганчіркою.

Для засолювання вибирають трохи недозрілі, середньої величини плоди без пошкоджень. Кавуни ретельно миють і проколюють у декількох місцях дерев’яною паличкою так, щоб проколи розташовувалися симетрично. Їх укладають у бочки і заливають розсолом, щоб він повністю покрив плоди.

Ще смачненьке:  Солоні помідори в бочці на зиму

Рецепт розсолу залежить від способу соління кавунів. Універсальний розсіл готують з розрахунку півкілограма цукру і 200 солі на кожні десять літрів води. Кавуни в такому розсолі мають приємний кисло-солодкий смак. Якщо ви хочете, щоб кавуни вийшли солоними, кількість солі збільшують до 800 м, при цьому цукор не додають. Розсіл можна готувати на основі м’якоті кавуна.

Щоб плоди не спливали, їх накривають дерев’яним колом, а на неї ставлять важкий камінь, який попередньо промивають і ошпарюють окропом. Зверху накривають бочку чистою тканиною, щоб у неї не потрапила пил і сміття.

Кавуни засолюються протягом трьох тижнів. Виймають готові плоди чистими столовими приладами, щоб не допустити бродіння.

Кавуни в бочці на зиму засолюють або нарізавши його скибками.