Адигейський сир в домашніх умовах

1. Оригінальний рецепт адигейського сиру в домашніх умовах

Інгредієнти:

Козяче молоко незбиране 4,5 л

Коров’яче молоко незбиране 5,5 л

Сироватка, натуральна (з коров’ячого, цільного молока) 4 л

Сіль

Спосіб приготування:

Візьміть два види молока в рівних частинах і стільки ж сироватки. Для приготування розсільного сиру по оригінальному рецепту знадобиться емальований або нержавіюча каструля об’ємом в 2 рази перевищує кількість молока.

Куплене на ринку молоко попередньо процідіть через марлю або полотняну серветку.

Вилийте молоко в каструлю, включивши плиту на самий низький температурний режим. Варіть його 50-60 хвилин, вливаючи сироватку невеликими порціями і кожен раз, коли молоко має ось-ось закипіти. Безперервно помішуйте вміст каструлі. У молочній масі повинні утворитися ниткоподібним згустки, отделяющиеся від сироватки.

Коли згорнувся молочний білок збереться в кулястий згусток, вимкніть вогонь або зніміть каструлю з плити. Приготуйте для відкидання сиру ємність, а під неї поставте інший посуд, в яку буде стікати сироватка. Коли сироватка стече, а сир ущільниться під власною вагою, переверніть форму і викладіть голівку на решітку (сітку).

Справжній адигейський сир проціджують через вербові плетені кошики. Але можна скористатися іншими, придатними для цієї мети ємностями: підійде сито або друшляк. Посипте поверхню головки сіллю. Сир повинен дозріти протягом 18-24 годин. Сир можна зберігати в щільно закритій упаковці, не більше 72 годин.