Адигейський сир в домашніх умовах

Рецепт 2. Адигейський сир в домашніх умовах сухого концентрату

Інгредієнти:

Молоко незбиране (3,2%) 6,5 л

Простокваша, домашня 3,3 л

Сухе молоко (25%) 1,5 кг

Сіль

Приготування:

Підігрійте натуральне молоко до 40ºϹ, і розведіть в ньому сухий концентрат, додаючи порошок при безперервному помішуванні. Коли концентрат повністю розчиниться, відокремте від загального обсягу 2,5-3 л молока і охолодіть цю частину до 18-20ºϹ.

Другу частину відновленого молока підігрійте до 90-95ºϹ і починайте вливати в нього спочатку по 200-300 мл охолодженого молока, а потім кисляку, щоб знизити температуру кипіння. Використовуйте кисле молоко з температурою +5ºϹ, щоб продовжити процес варіння сиру до години.

Вливати охолоджене молоко і кефір потрібно по краю каструлі, круговими рухами, щоб згусток збирався в центрі каструлі. Приберіть каструлю з плити, коли молоко згорнеться і знову охолодіть до кімнатної температури. Згусток зберіть і перекладіть в підготовлену форму з отворами для стікання сироватки. Форму помістіть в посуд, яка буде служити піддоном. Після того, як сир ущільниться, посоліть поверхню і перекладіть на сітку або решітку, і посоліть сир, з іншого боку. Готову головку покладіть в поліетиленовий пакет із застібкою або в контейнер з кришкою, що щільно закривається.

Термін зберігання сиру – 3 дня, при температурі 0-5ºϹ.