Вино з вишні в домашніх умовах

Технологія вина з вишні в домашніх умовах. Рецепти популярних марок: незвичайне вино з вишні в домашніх умовах

Вино з вишні в домашніх умовах

З основами домашнього виноробства знайомі всі, а особливо – дачники, на чиїх ділянках щорічно плодоносять фруктові дерева і ягідники. Далеко не весь урожай вживається у вигляді варення і компотів.

Домашнє вино може бути предметом надзвичайною гордості того, хто його створив. Так, вино готують, роблять, а хороше вино – створюють, як витвір мистецтва. Навіть звична для всіх вишня може послужити тут відмінним джерелом натхнення.

Вино з вишні в домашніх умовах – основні технологічні принципи

Всі етапи приготування плодово-ягідних вин подібні виробництвом виноградного вина, що вважається класикою виноробства в світі протягом тисячоліть. Відмінність цих двох видів винного матеріалу полягає лише в біохімічних властивостях плодів. Зокрема, для отримання якісного вина сік з вишні повинен мати достатню і необхідну кількість цукру, кислоти. Ці норми виявлено досвідченим шляхом, у процесі розвитку виноробства. Встановлено, що при вмісті кислоти 0,7% в приготованому суслі, виходить вино хорошої якості, не кисле і не схильне до хвороб, які розвиваються в готовому продукті при надлишку або нестачі кислоти.

Тому плодово-ягідна сировина після збору, сортування та отримання соку доводять до необхідних характеристик. Для нормалізації кислотності вишневого соку, його змішують з водою або іншим фруктовим соком, так як вміст кислоти в ягодах деяких сортів вишень перевищує потрібне значення в 3 рази. З цієї причини неможливо отримати натуральне вино, на основі чистого соку, з багатьох плодів.

Вміст цукру у виноматеріалі – це питання не лише правильного бродіння сусла, але і отримання потрібного сорту вина, з необхідним вмістом алкоголю. У цьому сенсі плодово-ягідна сировина теж має широкий діапазон цукристості.

Низький вміст цукру в суслі не дає необхідної енергії дріжджам, перетворюючи вино в оцет, а його надлишок уповільнює роботу дріжджів. Тому до натурального цукру, який міститься в ягодах вишні, додається цукровий пісок з урахуванням вимог до фортеці майбутнього вина. В середньому, для отримання сухого вина (9-12 про.) вміст цукру в плодово-ягідному суслі повинна досягати 22-24% на літр.

При цьому потрібно мати на увазі, що сухе вино з вишень в домашніх умовах рецепт – не самий вдалий: таке вино буде не стійким, кислим на смак. Більш вдалі варіанти – десертні і міцні вина з додаванням спирту (вермут, токай або херес) на основі вишневого соку або з використанням цього виноматеріалу (пам’ятаємо про те, що в домашньому виноробстві допустимі будь-які стандарти і класифікації).

До природної цукристості вишень потрібно додати цукру стільки, щоб отримати необхідну міцність вина. Іноді його додають в сусло відразу в потрібній кількості, але при виготовленні деяких вин передбачено його поступове введення, частинами. Спочатку цукор, що додається в процесі бродіння, а потім, якщо треба – готове вино, тим самим збільшуючи його міцність і досягаючи необхідного смаку. Крім того, цукор додається до молоді вина для повної зупинки бродіння (для солодких і десертних вин). Також цукор можна додати в молоде вино, де процес бродіння до кінця не зупинений, прямо в пляшки, для отримання ігристого вина з вишень в домашніх умовах.

Рецепт цього вина, а також інші рецепти читайте нижче.