Заправні супи

Заправні супи: вищий пілотаж смаку при простоті приготування. Рецепти заправних супів з різними крупами та овочами

Заправні супи

Заправні супи – це величезна категорія перших страв, що готується з найрізноманітніших продуктів, і об’єднує їх, крім назви, суворе дотримання технології, йдеться в рецептурі.

Характерна особливість – близько половини порції становить бульйон або відвар.

А ось вибір продуктів справді безмежний, підійдуть і м’ясо будь-яких сортів, аж до обрізі, і морепродукти і риба.

Заправні супи – загальні принципи приготування

• Способів варіння заправних супів не так вже і багато і всі вони ґрунтуються на одному загальному принципі – в киплячу рідину, в залежності від тривалості приготування, закладаються овочі і всі інші підготовлені продукти для супу.

• Моментами, на які необхідно звернути особливу увагу, готуючи заправні супи, є:

– черговість введення в киплячу основу підготовлених складових (продуктів) і пасерованих овочів;

– спеції – перець чорний (краще всього розтовкти в ступці перед додаванням в страва), лаврове листя і гострий перець, а точніше, їх кількість і своєчасне додавання.

• Надмірна або недостатня кількість спецій, занадто переварені або, навпаки, недостатньо проварені продукти різко знижують смакові якості заправних супів.

• Заправні супи за наведеними нижче рецептурами можна приготувати на м’ясних бульйонах, грибному відварі з додаванням морепродуктів або концентрованому бульйоні з панцирів креветок. Найбільш легкий і швидко готується заправний суп можна зварити на воді з додаванням вареної шинки.

• Додаються овочі, в залежності від виду супу, ріжуть невеликими шматочками, скибочками або невеликою соломкою.

• Продукти вводяться вареними, сирими, смаженими або тушкованими. Сирими закладають картоплю і крупи; тушкованими або обсмаженими вводять гриби, моркву і цибулю. З морепродуктів варять бульйон або опускають їх у суп заздалегідь відвареними.