Сирний кекс з родзинками

Сирний кекс з родзинками – завжди повітряний і ніжний! Кращі рецепти святкових та повсякденних сирних кексів з родзинками

Сирний кекс з родзинками

Рецептур кексів існує чи не більше, ніж яєчні. Готують, змішуючи в належних пропорціях майже будь-які кулінарні продукти. Сирні кексики зберігають всі властиві титульного властивості продукту – соковитість, м’якість, легкість. Додаючи в них родзинки, ви крім солодощі надаєте ще і чудовий колорит десерту, створюючи майже великодній настрій.

Сирний кекс з родзинками – загальні принципи приготування

• Для випічки кексу в духовці використовують спеціальну металеву або силіконову форму з отвором посередині. При її відсутності можна скористатися будь вогнетривкої форму з високими бортиками. Дно і стінки, до заповнення ємності тестом, обов’язково покрийте шаром будь-якого рафінованої олії і злегка припорошите борошном. Це полегшить витяг готового кексу.

• Консистенція сирного тесту може бути як густий, так і рідкої. До нього додаються яйця, розпушувач, цукор, як правило, рафінований, і вершкове масло. Замість масла можна взяти вершковий маргарин, але тільки якісний.

• Сирне тісто не повинно містити грудочок кисломолочного продукту, тому сир для випічки краще брати еластичний. Зернистий сир перетирають на ситі.

• Родзинки додають в тісто в останню чергу. Ягідки попередньо перебирають, відриваючи хвостики, що залишилися, і ошпарюють окропом. Щоб висушені ягідки винограду стали соковитіше, їх вимочують деякий час у воді або алкогольному напої (ром, коньяк). Вимочений родзинки безпосередньо перед додаванням в тісто слід трохи віджати і добре обсушити.

• Сирний кекс з родзинками – проста і доступна випічка, яку можна швидко приготувати не тільки до щоденного чаювання. Часто кекси печуть до святкового столу. У таку випічку крім родзинок додають цукати і горіхи. Особливою популярністю сирні кекси з родзинками користуються на великдень. Ніжний, повітряний, довго не черствеющий кекс, якщо його відповідно прикрасити, легко може замінити традиційний святковий паска.