Морожені баклажани на зиму

Морожені баклажани на зиму: печені, смажені, бланшовані. Як заморозити баклажани на зиму цільними і у вигляді нарізки

Морожені баклажани на зиму

Мода на здорове харчування та здоровий спосіб життя зробила заморожування овочів і ягід одним з найпопулярніших способів зберігання літнього врожаю.

Дуже зручно заготовлювати морожені баклажани на зиму.

Після розморожування «синенькі» не втрачають ні корисних властивостей, ні смаку. Їх можна використовувати для приготування страв так само, як і свіжі овочі. Головне-не зіпсувати баклажани неправильною обробкою і зберіганням.

Як морозити баклажани для тривалого зберігання?

Морожені баклажани на зиму – загальні принципи приготування

Для заморожування придатні молоді, тонкошкірі «синенькі» з дрібними насінням. Насамперед цілісні, без ознак псування плоди потрібно добре вимити, зрізати хвостики, обсушити. Що далі? Велика спокуса просто нарізати овочі, скласти в пакет і прибрати в морозильник. Але робити цього не можна.

Баклажани перед заморожуванням обов’язково слід обробити: спочатку вимочити в солоній воді, потім піддати будь-термічній обробці. Якщо цього не зробити, то після зармораживания красиві скибочки або кубики перетворяться в неаппетитную гірку кашку, яку залишиться тільки викинути.

Вимочування у солоній воді потрібно для того, щоб позбавити плоди від характерної гіркуватості. Термічна обробка дозволяє зруйнувати фермент, який призводить до псування баклажанів. Баклажани можна обсмажити, бланшувати, запекти, згасити. Тільки після цього їх відправляють в морозилку.

Морожені баклажани на зиму можна залишити цілими, але так вони будуть займати багато місця в морозильній камері. Якщо морозильна камера невелика, потрібно нарізати овочі. Компактні кубики, кружечки, пластинки, соломка, брусочки більш зручні в зберіганні. Дрібні шматочки промерзають швидше.

Підготовлені баклажани заливають підсоленою водою, потім обсушують на паперовому або тканому рушник. Залишиться термічно обробити овочі, розфасувати і відправити у морозильну камеру.

Як морозити баклажани після термічної обробки?

Перший спосіб – просто розкласти їх у відповідну тару невеликими порціями. Для зберігання згодяться спеціальні щільні пакети для заморожування або пластикові харчові контейнери.

Другий спосіб – попередньо заморозити (перед тим як скласти овочі в мішечки або контейнери). Для цього скибочки потрібно розкласти тонким шаром на обробній дошці. Промерзають шматочки баклажанів за 3-5 годин в залежності від товщини.