Мариновані яблука на зиму в банках без стерилізації

Мариновані яблука на зиму в банках без стерилізації – ароматна закуска. Мариновані яблука на зиму: солодкі, кислі, ранетки

Мариновані яблука на зиму в банках без стерилізації

Яблуко – найпоширеніший фрукт для нашої країни.

Сьогодні вирощують величезну кількість яблунь різних сортів.

Фрукт корисний як у свіжому вигляді, так і в маринованому.

Багато господинь не люблять возитися зі стерилізацією, тому ми зібрали для вас найкращі рецепти маринованих яблук на зиму і без стерилізації.

Мариновані яблука на зиму в банках без стерилізації – загальні принципи приготування

Для маринування використовують трохи недозрілі плоди, щоб залишилася м’якоть щільною і не розвалилася в процесі приготування. Якщо ви використовуєте яблука зі свого саду, можете залишити їх неочищеними. Куповані, особливо імпортні фрукти краще очистити.

Щоб очищені фрукти не потемніли, їх вимочують у розчині солі, соди і лимонної кислоти протягом півгодини. Маринувати яблука можна цілком, або нарізавши їх часточками. Фрукти бланшують в окропі протягом п’яти хвилин. Дрібні плоди досить бланшувати пару хвилин. Потім їх виймають на друшляк і поміщають під струмінь холодної води.

Бланшовані плоди розкладають по чистим банкам і заливають киплячим маринадом, зварене на воді, в якій бланшувалися яблука.

В маринад додають цукор, сіль і оцет. Прянощі можна додати в маринад, або безпосередньо в банку.

Банки герметично укупоривают, загортають і охолоджують. Яблука вживають як самостійне блюдо, або використовують для приготування гарнірів і салатів.