Домашній сулугуні

Домашній сулугуні – рецепт від душі, з серця для любителів сироваріння. Як зробити сир сулугуні в домашніх умовах?

Домашній сулугуні

Якщо сказати просто, що сулугуні – сир, як бринза, сир Моцарелла, Адигейський або Чечіль, то цього буде дуже мало.

Він – візитна картка Західної Грузії, народу, який вміє оспівувати красу гір і виноградної лози, шашлик з молодого баранчика і, звичайно ж, зроблений з любов’ю сир сулугуні в домашніх умовах.

Самі грузини не звертають уваги на науково обґрунтоване походження назви сиру, що означає сировину для його виробництва.

З властивою їм поетичністю і романтизмом пояснюють, що сулугуні – похідна двох слів, душа і серце, і ці слова потрібно вважати основними умовами для приготування сиру. Заперечити тут нічого.

Сулугуні має настільки давнє походження, а процес його приготування настільки кропітка, що тільки велика любов до землі і праці, тепло людських рук могли подарувати людям вишуканий і неповторний аромат і пікантний смак сиру, від душі і серця.

Тому, якщо є відповідний настрій, спробуємо зробити домашній сулугуні.

Рецептів сиру існує тільки два: звичайний, який відомий жителям сонячної Грузії багато сотень років – такий сир можна дуже часто побачити в гастрономічних відділах магазинів, а другий вид сиру, призначений для тривалого зберігання, і тому оброблений копченням, можна купити і спробувати тільки на його історичній батьківщині.