Домашній кетчуп з яблуками на зиму

Вагомі аргументи на користь домашнього кетчупу з яблуками на зиму. Безліч відтінків смаку – домашній кетчуп з яблуками на зиму

Домашній кетчуп з яблуками на зиму

Коли полки вже перевантажені яблучним варенням і компотом, повидлом і джемом, приготовані запаси яблучних цукатів і сушіння, і навіть грає яблучне вино, а врожай все ще не перероблений повністю – можна приготувати кілька видів домашнього кетчупу з яблуками на зиму. Якщо хтось думає, що це – клопітка заняття, і простіше купити готовий соус, то уважно вивчіть напис на будь-якій упаковці «магазинного» кетчупу. Так, і немає в магазині кетчупів з такими цікавими смаками, які можна створити на власній кухні.

Домашній кетчуп з яблуками на зиму – основні технологічні принципи

У російській кухні досі існує слово «соус», останнім часом все більше конкурує зі словами «кетчуп», «соус», «сальса» та іншими іноземними словами, що позначають одне і те ж.

Кетчуп можна приготувати швидко, за п’ять хвилин до подачі на стіл, в будь-який час року. Традиційно для його приготування використовуються томати, як основні інгредієнти. «Швидкі» кетчупи готують, як гарячим, так і холодним способом. Є кетчупи на основі овочевого соку, з додаванням крохмалю та інших загусників. Чому кетчуп з крохмалем зберігається дуже довго в заводській упаковці? Тому, що склад всіляких добавок в ньому перевищує кількість натуральних інгредієнтів, включаючи, заявлений у назві, основний компонент.

Проведіть експеримент: зваріть будинку кетчуп з яблуками на зиму, з додаванням крохмалю для загущення, поставте його в холодильник і подивіться, скільки днів потому «вибухне банку»? При додаванні всіляких консервантів такого не трапиться, навіть після закінчення строків зберігання, зазначених на пластиковій упаковці.

Ось, підійшли, непомітно, до головного висновку: домашній кетчуп з яблуками на зиму – краще! Його готують не тільки з яблук, але, практично, з усіх овочів і фруктів, що ростуть на присадибних ділянках. Кількість плодовоовочевих комбінацій у всьому світі сягає десятків тисяч.

Основний принцип приготування всіх підлив, соусів і кетчупів – створення однорідної пюреподібної консистенції, а домашня консервація відрізняється від виробничих рецептур і технологій використанням тільки натуральних інгредієнтів, їх уварювання до густої маси. Головна задача, що вимагає особливої уваги – подальша пастеризація, але якщо ретельно дотримуватися санітарно-гігієнічні норми, перевіряти чистоту тари, кришок і якість закупорювання, то і цю перешкоду легко долається.

На щастя, сучасна побутова техніка дозволяє суттєво полегшити роботу домогосподарок. Так, для подрібнення продуктів і надання їм потрібної консистенції зручно скористатися блендером, кухонним комбайном, для гасіння досить покласти всі інгредієнти в каструлю, яка також може бути використана і при пастеризації.

Підготовчий етап займає зовсім небагато часу. Сортування, очищення і нарізання продуктів – справа, максимум, однієї години, навіть при значних обсягах заготівлі. Список інгредієнтів можна легко видозмінити, надавши своєму домашньому кетчупу з яблуками на зиму той смак, який воліє сім’я. В якості ідеї для імпровізації завжди можна скористатися рецептами з інтернету або іншими джерелами.