Конфітюр з яблук

Замініть звичайний джем конфітюром з яблук! Осінні клопоти – варимо конфітюр з яблук на зиму

Конфітюр з яблук

Яких тільки солодощів на яблучній основі не навигадували за вікову історію кулінарії! Джеми, муси, варення, повидло, а ще – конфітюр, щось середнє між джемом і мармеладом. Всім він гарний, і пиріжки, як начинка, і замість джему на кусень батона. А ще конфітюри, на відміну від інших яблучних «варений» найчастіше готують з ароматичними прянощами – і смак незвичайний, і все ж таки яблучна солодкість!

Конфітюр з яблук – загальні принципи приготування

• Конфітюр можна приготувати з будь-якого сорту яблук, незалежно від того, які вони: солодкі, кислі або кисло-солодкі. Солодкість фруктів враховується тільки для визначення кількості доданого цукру, оскільки кислі сорти вимагають збільшення його норми майже вдвічі.

• Яблучний конфітюр – це те ж саме варення, але з більш щільною консистенцією. Щоб домогтися такого результату яблучну масу уварюють з цукром до зменшення в обсязі майже вдвічі або додають в неї після нетривалої варіння спеціальні желюючі добавки. Ними можуть бути: пектин, желатин, крохмаль чи інші спеціальні загусники для варення.

• Фрукти до використання промивають і очищають від шкірки і насіння. Нерідко шкірку застосовують у приготуванні відвару, на якому потім і варять сироп. Очищену м’якоть нарізають шматочками, скибочками або подрібнюють до пюре теркою, на м’ясорубці або перебивають блендером.

• Конфітюр, як і будь-яке інше варення, готують у товстостінній посуді або великих тазиках з нержавіючої сталі. Можна таке ласощі приготувати і в мультиварці.

• Якщо хочуть запастися конфітюром з яблук на зиму, десерт гарячим розливають по стерильним скляним ємкостей, і щільно закупорюють металевими кришками.