Як зробити родзинки з винограду в домашніх умовах

Як зробити родзинки з винограду в домашніх умовах – зберігаємо урожай! Всі способи та поради

Як зробити родзинки з винограду в домашніх умовах

Про користь родзинок розмови зайві.

Цей продукт дуже популярний і має тільки позитивні сторони. Якщо виноградник порадував урожаєм, то заготовити родзинки можна запас.

У домашніх умовах це зробити нескладно. Способів дуже багато і, всупереч поширеній думці, для сушіння йде не тільки кишмиш. Сорти винограду з кісточками теж можна заготовити. Вони чудово підходять для компотів, обов’язково порадують в зимові й весняні періоди, коли організм особливо потребує вітамінів.

Як зробити родзинки з винограду в домашніх умовах – загальні принципи

Для приготування родзинок можна використовувати будь-виноград, але бажано зрілий. З кислих і недостиглих ягід виходить низькосортний продукт.

Основні правила:

1. Виноград потрібно збирати тільки в суху погоду. Якщо ягоди насичені вологою, то родзинки не тільки буде довго висихати, але і постраждає якість продукту.

2. Перед збором врожаю, бажано не поливати виноградники 10 днів. Це також скоротить вологість продукту.

3. Мити урожай не потрібно. Виноград оббирати руками, якщо не сушиться пензликами. Павутина, сміття та інше сміття просто отряхиваются. Виняток – волога обробка, яка проводиться для прискорення дозрівання і сушіння родзинок.

Для приготування родзинок знадобляться сітчасті лоточки або звичайні листи. Якщо виноград буде доводитися до готовності в електричній сушарці, то досить піддонів з комплекту. Часто висушують продукт гронами. У цьому випадку потрібні білизняні мотузки, на які пензлика будуть підвішуватися.

Для зберігання родзинок найкраще підходять тканинні мішечки. Але вони не досить захищають продукт, є ймовірність того, що в ньому заведуться жучки. Тому все частіше господині віддають перевагу герметичним банкам. Періодично сухі виноградини потрібно висипати на деко, провітрювати на повітрі.