Як зробити родзинки з винограду в домашніх умовах

Як зробити родзинки з винограду в домашніх умовах – зберігаємо урожай! Всі способи та поради

Як зробити родзинки з винограду в домашніх умовах

Про користь родзинок розмови зайві.

Цей продукт дуже популярний і має тільки позитивні сторони. Якщо виноградник порадував урожаєм, то заготовити родзинки можна запас.

У домашніх умовах це зробити нескладно. Способів дуже багато і, всупереч поширеній думці, для сушіння йде не тільки кишмиш. Сорти винограду з кісточками теж можна заготовити. Вони чудово підходять для компотів, обов’язково порадують в зимові й весняні періоди, коли організм особливо потребує вітамінів.

Як зробити родзинки з винограду в домашніх умовах – загальні принципи

Для приготування родзинок можна використовувати будь-виноград, але бажано зрілий. З кислих і недостиглих ягід виходить низькосортний продукт.

Основні правила:

1. Виноград потрібно збирати тільки в суху погоду. Якщо ягоди насичені вологою, то родзинки не тільки буде довго висихати, але і постраждає якість продукту.

2. Перед збором врожаю, бажано не поливати виноградники 10 днів. Це також скоротить вологість продукту.

3. Мити урожай не потрібно. Виноград оббирати руками, якщо не сушиться пензликами. Павутина, сміття та інше сміття просто отряхиваются. Виняток – волога обробка, яка проводиться для прискорення дозрівання і сушіння родзинок.

Для приготування родзинок знадобляться сітчасті лоточки або звичайні листи. Якщо виноград буде доводитися до готовності в електричній сушарці, то досить піддонів з комплекту. Часто висушують продукт гронами. У цьому випадку потрібні білизняні мотузки, на які пензлика будуть підвішуватися.

Для зберігання родзинок найкраще підходять тканинні мішечки. Але вони не досить захищають продукт, є ймовірність того, що в ньому заведуться жучки. Тому все частіше господині віддають перевагу герметичним банкам. Періодично сухі виноградини потрібно висипати на деко, провітрювати на повітрі.

Як зробити родзинки з винограду в домашніх умовах на сонці

Найпростіший і дешевий спосіб, як можна зробити родзинки в домашніх умовах. Але цей метод підходить тільки для сонячних регіонів. Якщо до моменту дозрівання винограду очікується похолодання, йде сезон дощів, то висушити продукт природним способом не вийде.

Інгредієнти

• виноград.

Також знадобляться лоточки з сіткою на дні або звичайні листи.

Приготування

1. Виноград переберіть, видалите видимий сміття, розкладіть рівним шаром на деко. Добре, якщо є лоточки з сітчастим дном, через яке буде вентилювати повітря.

2. Помістіть деко на сонці.

3. Як тільки ягоди повянут, їх потрібно перевернути на іншу сторону.

4. Сушіть продукт від 15 до 30 днів, в залежності від його вологості і погоди.

5. Ізюм, виготовлений за цією технологією, вийде жорсткий, сухий, але зате дуже добре зберігається, не пліснявіє.

Як зробити родзинки з винограду в домашніх умовах в тіні

Цей спосіб відрізняється від попереднього якістю готового родзинок. Продукт виходить більш м’який, вологий. Для сушіння знадобиться сухе, провітрюване приміщення, підійде начісування або горище. Процес тривалий, може знадобитися 2-3 місяці.

Інгредієнти

• будь-виноград.

Приготування

1. Натягніть білизняні мотузки в приміщенні, якщо будете сушити виноград гронами.

2. Розвісьте пензлика на мотузки, зафіксуйте прищіпками і чекайте висихання. Можна зв’язати пензлика міцною ниткою по дві штучки, потім просто перекинути через білизняну мотузку.

3. Якщо будете сушити на деках, то розсипте ягоди і також залиште на час. Але швидше родзинки виходить в підвішеному стані.

Як зробити родзинки з винограду в домашніх умовах прискореним способом з содою

Цікавий спосіб приготування родзинок в домашніх умовах, для якого знадобиться сода. Всупереч правилам, тут ягідки змочуються водою. Але за рахунок додавання харчової соди, шкірка розм’якшується, на ній з’являються мікротріщини, виноградинки швидше віддають вологу.

Інгредієнти

• виноград;

• сода харчова.

Приготування

1. Приготуйте розчин. На літр води додайте 0,5 ч. л. питної соди. Якщо виноград з товстою шкіркою, то кладіть повну ложечку. Розмішайте до розчинення.

2. Занурте в розчин виноградини, залиште на десять хвилин. Можна занурювати цілком пензлики, якщо будете сушити на гілочках.

3. Вийміть виноград. Відокремлені ягоди можна злити в друшляк. Потім розкладіть на м’якої тканини, дайте підсохнути. Розсипте на деко, надсилайте сушитися на сонце або в духовку.

4. Якщо вымачивались цілком грона, можна відразу підвісити на мотузку в провітрюваному приміщенні.

5. Залиште родзинки до повного висихання. Обполіскувати содовий шар не потрібно, так як перед використанням продукт в будь-якому випадку буде промиватися.

Як зробити родзинки з винограду в домашніх умовах в духовці

У духовці виноград сушити не дуже зручно, процес досить тривалий, може зайняти до 30 годин. Також спричинить за собою витрата електроенергії або газу. Але іноді це єдина можливість визначити урожай, особливо, якщо погода не радує, висока вологість, немає можливості придбати електричну сушарку.

Інгредієнти

• 1 кг винограду;

• 1 ч. л. з гіркою соди;

• літр води.

Приготування

1. Можна готувати родзинки без попереднього вимочування в розчині з содою. Але цей прийом скоротить час. Замочіть ягоди в розчині хвилин на десять, промийте, підсушіть.

2. Перекладіть на деко, бажано застелити листи пергаментом.

3. Поставте в духовку. За один раз можна поставити кілька дек.

4. Встановіть температуру 90 градусів. Сушіть близько п’яти годин. Дверцята духовки повинна бути відкрита, через неї буде виходити волога.

5. Вийміть деко, перемішайте ягідки, щоб вода випаровувалася рівномірно.

6. Поверніть виноград в духовку, зменшіть температуру до 70 градусів, сушіть до готовності.

7. Вийміть родзинки, разом з листами винесіть на повітря. Продукт усох, його стало мало, можна зсипати на один лист. Дайте родзинок добре провітритися протягом декількох годин, прибирайте на зберігання.

Як зробити родзинки з винограду в домашніх умовах в сушарці

Якщо вдома є електрична сушарка, то приготування родзинок спрощується. Йому не потрібно пильну увагу, досить завантажити ягоди на лоточки, включити прилад. Незважаючи на його компактність, міститься досить багато. В сушарку можна закладати немитий виноград або піддати продукт замочуванню в содовому розчині, що і в цьому випадку скоротить час приготування.

Для рівномірної просушування рекомендується періодично міняти лоточки місцями. Якщо виноградинки добре підсохли, їх можна перекласти на деко, залишити в провітрюваному приміщенні «дозрівати», а прилад наповнити новою порцією ягід. Точний час сушіння родзинок залежить від потужності і можливостей приладу, сорти винограду, але рідко перевищує 48 годин.

Як зробити родзинки з винограду в домашніх умовах з окропом і содою

Ще одна технологія обробки ягід. На виробництві винограду обкурюють сіркою. У домашніх умовах це зробити складно. Але є інший спосіб, простий і нешкідливий. При обробці в окропі відбувається витончення виноградної шкірки, знімається восковий наліт, термін сушіння значно скорочується.

Інгредієнти

• виноград;

• сода;

• окріп.

Приготування

1. Налийте у велику каструлю 5 літрів води. Ємність беріть з запасом, бажано не менше восьми літрів.

2. Поставте каструлю на плиту, доведіть до кипіння.

3. Поки можна приготувати виноград. Так як він все одно буде піддаватися намокання, можна кисті обполоснути, ягоди відщипувати не потрібно.

4. Насипте соду в киплячу воду. Але тільки не все відразу. Вода буде шипіти, піде піна. Насипайте маленькими порціями.

5. Тепер візьміть по одній кетяги за кінчик швидко занурюйте в киплячий розчин соди і відразу виймайте, досить секундної обробки. Якщо шкірка на ягодах товста, можна потримати до трьох секунд.

6. Виймайте грона, дайте стекти воді.

7. Тепер кисті можна повісити сушитися. Або розберіть ягідки, розкладіть на піддони або дека, готуйте родзинки будь-яким іншим способом.

Як зробити родзинки з винограду в домашніх умовах половинками

Цей спосіб підходить для великого винограду з кісточками. Половинки також чудово зберігаються, сохнуть набагато швидше, але можуть вийти жорсткіше. В такому випадку перед використанням потрібно буде продукт розмочити.

Приготування

1. Виноградини від’єднайте від пензликів, приберіть з них сміття.

2. Кожну ягідку розріжте ножем уздовж. Якщо є бажання, то виймайте великі кісточки. Вийдуть виноградні «човники».

3. Розкладіть половинки зрізом вгору на сітчасті лотки або на деко, можна використовувати піддони сушарки, якщо продукт буде готуватися в ній.

4. Залишається тільки довести родзинки до готовності. На сонці це займе близько 7-10 днів, в сушарці і в духовці висихання відбудеться набагато швидше.

Родзинки з винограду – корисні поради та хитрості

• Часто купуючи родзинки, господині віддають перевагу золотистим виноградинкам світло-жовтого кольору. Але насправді таку забарвлення надає діоксид сірки або сульфіти, якими обробляють виноградники. Без них ні в домашніх умовах, ні на виробництві такого кольору не домогтися.

• Вологий родзинки смачніше, ніж сухий. Але його складніше зберегти. Якщо будете використовувати продукт відразу, то можна трохи не досушити. Якщо заготовлює запас, то важливо випарити всю зайву вологу.

• Перевірити якість родзинок можна дуже простим способом. Підкиньте кілька виноградинок, вони повинні впасти з тихим стукотом.

• Виноградини маю різний розмір, дрібні ягідки висохнуть набагато швидше, ніж великі. Можна відразу відсортувати продукт за різними яткам.