Як чистити гранат

Як почистити гранат швидко, щоб не розліталися зерна і не розприскувався сік. Як чистити гранат та подавати його до столу з етикету

Як чистити гранат

Росте гранат в країнах з субтропічним кліматом: Азії, Закавказзі, Дагестані, Ірані, Афганістані, а батьківщиною граната здавна вважається Персія. Смачні плоди цієї лікарської рослини дозрівають з вересня по листопад. У лікарській практиці рослина вперше згадується Гіппократом, який використовував сік граната для лікування шлункових болів.

В деяких народах гранат називають «зернистим яблуком», адже залежно від розміру, в ньому налічується до 1200 зерен. Тому цей плід асоціюється з символом любові, достатку і плодовитості.

Не всі європейці люблять цю ягоду з-за наявності в ній численних кісточок, хоча зустрічається сорт і без них, блідо-рожевого кольору. Лікарі рекомендують їсти гранат з кісточками, так як в них міститься жирне масло і фітогормони, які допомагають знизити підвищений тиск, нормалізувати гормональний баланс, позбутися від дратівливості. Для тих, хто боїться вживати гранат, краще приготувати з нього сік, для цього зерна потрібно пропустити через соковижималку. Не поспішайте викидати макуха, висушіть кісточки, подрібніть в кофемолці і використовуйте в якості приправи анардана, яка має кисло-солодкий терпкий смак. Приправа додається в овочеві бобові страви.