Вино з агрусу

Технологія вина з агрусу в рецептах від профі

Вино з агрусу

Плодово-ягідні вина – особлива категорія.

На перший погляд, технологія їх приготування нічим не відрізняється від виробництва виноградних вин, але деякі нюанси все ж існують.

Вони обумовлені, в першу чергу, біохімічними властивостями плодово-ягідної сировини, що впливають на якість і смак вина.

Агрус називають «північним виноградом». Але при деякій зовнішній схожості, такому ж цінне біохімічному складі і сортовому різноманітності ягід, з точки зору вимог, що пред’являються до виноматеріалів, аґрус поступається винограду за змістом соку, цукру і кислоти. Однак смакове різноманітність, яке вносять інші плоди, крім винограду, не зупиняють домашніх виноробів у прагненні створити нові вина. До того ж, виноград – культура, більш вимоглива до ґрунтових і кліматичних умов, і переважної більшість її сортів не вирощуються в районах, віддалених від півдня Росії. Зате інші плоди регулярно і повсюдно дарують щедрі врожаї дачникам і жителям сільської місцевості, дозволяючи заготовити не тільки варення, джеми, компоти і соки, але і регулярно поповнювати домашню колекцію вин.