Варення з смородини в мультиварці

Варення з смородини в мультиварці: рецепти смачного ласощі. Як приготувати варення з червоної і чорної смородини в мультиварці

Варення з смородини в мультиварці

Сьогодні мультиварка є практично в кожному будинку.

Цей прилад універсальний і дійсно економить час сучасних господинь, в ньому можна приготувати безліч смачних страв: супи, каші, печеня, випічку.

Готують в мультиварці і різні варення, але в цій справі є кілька значних нюансів, на які слід звернути увагу.

Варення з смородини в мультиварці – загальні принципи приготування

Незважаючи на те, що мультиварка здатна замінити багато кухонні прилади і в ній можна приготувати практично все, не багато господинь вирішуються варити в ній варення. А все чому? Тому що якщо вже жінка зайшла на кухню, щоб заготовити солодке ласощі на зиму, то це заняття перетворюється в масштабний процес: миски ягід, мішки цукру, варення банками. А в мультиварці, навіть у найбільшій, багато варення не приготуєш, якщо тільки для задоволення попити чаю з смачним десертом.

Ще одним недоліком є не цілком вірний спосіб приготування варення. Все ж сенс у заготівлі в випарювання вологи з ягід. При готуванні в каструлях цей процес відбувається досить швидко: варення нудиться, волога випаровується, маса густіє. В мультиварці ж вся волога не встигає випаруватися, що, відповідно, впливає на консистенцію і зовнішній вигляд варення. Але заготовка не виходить гірше, вона просто відрізняється від звичного нам варення.

До того ж, приготування варення в мультиварці не звільняє від зняття пінки, інакше і тут ягоди норовлять втекти. Це стає причиною того, що чашу мультиварки не можна наповнювати більше ніж на 3/4, а краще на 2/4 частини.

Також варто звернути увагу на такий момент: бажано, щоб не пошкодити мультиварочную чашу засипати цукор не крупинками, а вже в розчиненому вигляді. Значить, краще витримати підготовлені ягоди смородини, пересипавши їх піском трохи в тазу перед тим, як засинати. Плюс слід користуватися спеціальними силіконовими ложками і половниками для перемішування і зняття пінки.

Приготоване варення з смородини в мультиварці, як і будь-яке інше подібне, також слід закатати в стерилізовані банки, остудити, а потім прибрати в прохолодне місце.