Солодкий плов

Солодкий плов: десерт або основне блюдо? Ідеї для солодкого плову родом з давнини: перська, вірменський, індійський

Солодкий плов

Знав Кир ІІ Великий, що Перське Царство зникне, а плов, який готували його воїни в походах, стане надбанням людства?

Але можливо, що це блюдо вперше з’явився при дворі китайських імператорів.

Нехай у походженні солодкого плову розбираються археологи або історики – спробуємо розібратися в різноманітті його рецептів та мистецтві «плововарения».

Солодкий плов – основні технологічні принципи

З набору сухофруктів, горіхів, меду і рису, звичайно, може вийти плов, за умови, що кухар знає єдиний головний секрет будь-якого плову – розсипчастий рис.

Вибирайте «правильний» сорт рису. Чим менше в ньому крохмалю – тим краще. Та каламутна вода, що стікає при промиванні зерна – розчин крохмалю. Крохмаль – це вуглеводи, які дієтологи дружно називають головною загрозою стрункості. До речі, індійські домогосподарки радять мити рис очищеною водою. Толі вони володіють особливими аюрведичні знаннями, толі просто перестраховуються – невідомо. Але, здається, частка здорового глузду в цьому є: вода, що містить хлорку або домішки важкого металу, впитавшись в рисові зерна, здоров’я не додасть. Давайте прислухаємося до думки мудрих індійських жінок.

Що ще? У тих країнах, де вперше відмічено появу плову, існує правило сполучуваності смаку, і справжнім майстром вважається той кухар, який вміє добитися однакової консистенції всіх інгредієнтів страви, як і рівного присутності основних смаків: солодкого, гіркого, солоного і кислого.

Останній секрет: не треба думати, що солодкий плов не може бути гострим. Це – омана, що спростовують стародавні перські поварені книги.

Перейшовши з запропонованими нижче рецептами на кухню, в цьому можна переконатися особисто.