Самогон з пшениці в домашніх умовах

Складний процес – самогон з пшениці в домашніх умовах. Самостійно готуємо солод, брагу і самогон з пшениці на дому

Самогон з пшениці в домашніх умовах

Зернові дистиляти, а просто пшеничний спирт готували наші предки в зовсім вже некомфортних умовах.

І виходила аж ніяк не анекдотична «сивуха».

Через століття, невже ми не зможемо повторити все те ж саме, спираючись на сучасні технології, але не нехтуючи і традиціями?

Самогон з пшениці в домашніх умовах: основні принципи та технологія приготування

Процес приготування самогону як правило складається з наступних етапів:

1. Приготування солодової браги.

2. Перегонка.

3. Очищення.

4. Повторна перегонка.

5. Розведення приготованого самогону до необхідної фортеці.

Ці етапи варто розглянути особливо хоча б коротко.

1. Рецепти приготування браги, незважаючи на те, що ми обмежені саме зерновим варіантом, налічують десятки видів. Порівняно доступні – наведено нижче, але дещо потрібно обумовити заздалегідь. Солод – це пророщені зерна злаків, буває він свіжим (зеленим) і сухим (світлим). Свіжий використовується відразу ж, а сухий зазвичай розмелюють на борошно. Брагу готують з дріжджовий і бездріжджовий технології, що крім смаку впливає також і на швидкість зброджування. Вибирати методику вам належить самостійно, досвідчені винокури проходять через безліч експериментів, але й рідко зупиняються на одному рецепті.

2. Процес перегонки нітрохи не простіше, від нього в тій же мірі залежить смак кінцевого продукту. Тут важливими є якість використовуваного устаткування і суворе дотримання температурних режимів. Саморобні, «гаражного» виробництва перегінні апарати дають на виході такої ж сумнівної якості продукт. Хороший, виготовлений з відповідного металу, ретельно розрахований по продуктивності і забезпечений необхідними аксесуарами (фільтрами, термометрами) апарат можна придбати, скориставшись пошуком в інтернеті. Зазвичай він забезпечений інструкцією по експлуатації, рідко такою, що обходиться без згадки процесу вигонки самогону з пшениці в домашніх умовах.

3. Якщо використовуваний перегінний апарат забезпечений вбудованими фільтрами, скористайтеся ними, хоча це недоречно, якщо бажаєте отримати дистилят з характерним пшеничним, або іншим зерновим присмаком. В ідеалі краще їх не задіяти, продукт зібрати повністю, «вирівняти» градусність приблизно до 17% і засипати в ємність активоване вугілля (гранульований) з розрахунку 15 грамів на літр продукту. Можна скористатися деревним вугіллям для шашликів, краще всього березовим, його кількість вибирають трохи більшим. Процедура очищення займає близько 48 годин.

4. Повторна перегонка здійснюється для того, щоб, як це називають фахівці, «відсікти хвости» – позбутися від «жорстких» фракцій спирту. У процесі повторної перегонки «первак», в кількості приблизно 5-8%, збирають і використовують в якості технічного спирту. Подальші фракції можна також розділити, але це складний процес, що вимагає точний розрахунків в принципі достатньо періодично відбирати продукт і вимірювати його міцність. Для отримання якісного самогону бажано припинити перегонку, лише тільки фортеця продукту піде вниз, за 38 градусів. Залишки можна повторно очистити і змішати з наступною партією або використовувати для настоювання і повторної перегонки.

5. Розбавляють готовий самогон, орієнтуючись на особисті смакові відчуття. Для приготування настоянок і наливок беруть більш міцний – 55-65 градусів, для вживання в чистому вигляді зазвичай використовують самогон міцністю від 45 до 50 градусів. Для розведення використовують тільки дуже чисту воду бутильовану, джерельну, або пропущену через фільтр зі зворотним осмосом.

Самогон з пшениці в домашніх умовах з браги без дріжджів, на проращенном зерні

Інгредієнти:

Ще смачненьке:  Віскі в домашніх умовах

• чотири кілограми зерна пшениці;

• чотири кілограми цукрового піску;

• 30 літрів очищеної (фільтрованої води.

Спосіб приготування:

1. В металеву ємність насипте один кілограм промитого, очищеного від сміття та залишків лушпиння зерна. Розрівняйте його рівним шаром по всьому дну ємності і налийте воду. Вода повинна бути вище пшениці не менше ніж на два сантиметри. Накрийте ємність кришкою і приберіть в прохолодне, без доступу світла місце на два дна. За цей час зерно випустить паростки, якщо цього не сталося, поміняйте зерно і повторіть процедуру.

2. Коли на зернах пшениці з’являться паростки, всипте півкіло цукрового піску і добре перемішайте вміст ємності руками. При отриманні дуже густої маси, можете додати трохи води. Накрийте посуд марлею і залиште на півтора тижні, при температурі від 18 до 24 градусів. У таких умовах, за цей час утворюється закваска, яка здатна замінити дріжджі.

3. Потім вилийте приготовлену закваску у велику скляну пляшку, всипте три з половиною кілограми цукру, три кілограми очищеної пшениці і залийте все теплою, заздалегідь перевареною водою, із температурою менше 20 градусів.

4. Візьміть гумову медичну рукавичку, яка послужить як гідрозатвори, і надіньте її на шийку скляній ємності. Рукавичку добре зафіксуйте, щоб вона не злетіла під час процесу бродіння. У той же час майте на увазі, що надлишок вуглекислоти має досить вільно проходити назовні.

5. Приблизно на десять діб ємність поставте для бродіння в будь-яке підходяще приміщення, з показниками терморежима, що хитаються не виходячи за 18-24 градуси, не більше і не менше.

6. Приблизно через десять днів рукавичка здується, це говорить про те, що процес бродіння закінчено і вона готова до перегонці.

7. Брагу злийте, і, заливши в апарат, приступите до перегонці самогону. У що залишився на дні посуду осад можете додати чотири кілограми цукру, долити води і використовувати повторно. Використовувати осад можна до трьох разів. Найбільш якісної виходить брага при другому і третьому використанні.

Самогон з пшениці в домашніх умовах з браги на проращенном зерні, з додаванням дріжджів

Інгредієнти:

• два з половиною кілограми якісної пшениці;

• двадцять літрів очищеної, бутильованої води;

• шість кілограм нерафінованої цукрового піску;

• швидкорозчинні – 100 грамів, або 500 грамів пресованих спиртових дріжджів;

• півлітра жирного кефіру.

Спосіб приготування:

1. У великих плоских піддонах з високими бортиками розкладіть двухсантиметровым шаром очищену від зайвого сміття пшеницю і залийте її теплою водою. Щоб зерно гарантовано проросло, води слід наливати так, щоб вона зовсім трохи прикривала зерно. Після цього заберіть піддони з замоченою в них пшеницею на кілька днів в темне тепле місце, де температура повітря не йде вниз за 18, але і не піднімається вище 25 градусів.

2. Зазвичай при виконанні вищеописаних рекомендацій, на третю добу у зерен з’являються перші паростки. При відсутності таких, потрібно буде взяти іншу пшеницю і повторити цю процедуру. Відсутність паростків говорить про неякісне зерно.

3. Далі, слід проростити пшеницю до того моменту, коли довжина паростків досягне двох сантиметрів. Поки зерна пшениці порастают, їх не рідше одного разу на добу дуже обережно перевертають, щоб запобігти процес закисання і плісняви.

4. Після того, як паростки виросли і почали переплітатися, акуратно вийміть їх з піддонів. Це і є так званий солод.

Ще смачненьке:  Червоний квас

5. У велику сорокалитровую ємність залийте підігріту до 60 градусів бутильовану воду, додайте цукор і перемішайте, домагаючись повного розчинення кристалів. Коли вода охолоне до 24 градусів, перекладіть в ємність заготовлений солод і розведені у воді дріжджі. Знову добре перемішайте вміст ємності та встановіть зверху гідрозатвор.

6. Після того як брага відіграє (приблизно через 1,5 тижні), процідіть її крізь вистелену на друшляку марлю і переженіть в самогон.

7. Зерно, як і в попередньому рецепті можна використовувати, не змінюючи, до 3 разів.

Найбільш простий рецепт самогону з пшениці в домашніх умовах з додаванням дріжджів

Інгредієнти:

• 21 літр фільтрованої або джерельної води;

• чотири кілограми пшеничних зерен;

• шість кілограм цукру;

• 130 грамів спиртових пресованих, обов’язково свіжих дріжджів.

Спосіб приготування:

1. Очищене, промите від сторонніх домішок зерно, перемеліть через м’ясорубку і залийте трьома літрами теплої, але не гарячої кип’яченої води.

2. Додайте один кілограм цукрового піску, сто грамів подрібнених свіжих дріжджів, добре розмішайте до повного їх розчинення і, накривши кришкою, поставте на п’ять діб бродити в теплому, без надлишку світла, місці.

3. Після додайте воду, що залишилася, підігрів її. Всипте цукор, що залишився і дріжджі, попередньо розвівши їх. Все ретельно розмішайте і знову залиште для бродіння ще на п’ять діб.

4. Коли приготовлена брага освітлиться, процідіть і переженіть її.

5. Зерно при даному методі підготовки браги повторно не використовується.

Спрощений варіант хорошого самогону з пшениці в домашніх умовах без дріжджів

Інгредієнти:

• три кілограма чистої пшениці твердих сортів;

• три кілограми цукру;

• 12 літрів очищеної, краще всього бутильованої води.

Спосіб приготування:

1. З трьох кілограмів цукрового піску і 0,6 л води зваріть сироп і охолодіть його до повного охолодження.

2. У велику емальований посуд засипте промите пшоно і, заливши його приготованим охолодженим сиропом, залиште в відкритому вигляді в теплому місці на чотири дні, до виділення вуглекислого газу. В деяких випадках пов’язаних з якістю зерна, може знадобитися більше часу.

3. Коли поверхню сиропу вкриється піною і з’явиться неприємний кислий запах, пересипте «заброд» у велику скляну пляшку.

4. Потім залийте до «заброду» трохи охолола, але ще теплий сироп з цукру, що залишився і води.

5. На поставте ємність гідрозатвор, зроблений з медичної рукавички і залиште брагу бродити при кімнатній температурі на шість діб. Процес може затягнутися і на більш тривалий час, до півтора тижнів. Все залежить від температурного режиму. Не забувайте періодично оглядати бродить продукт, не можна допустити його закисання.

6. На закінчення бродіння вкаже опустилося на дно зерно, а також сдувшаяся рукавичка.

7. Після завершення процесу бродіння, можна приступити до процесу перегонки.

Приготування якісного світлого солоду для самогону з пшениці в домашніх умовах

Інгредієнти:

• вода і зерно пшениці

Спосіб приготування:

1. Повноваге пшеничне зерно, що зберігається не більше року, просійте, ретельно промийте теплою водою і замочіть, бажано в дерев’яній ємності, до повного набухання. Воду періодично змінюйте, не більше ніж через кожні вісім годин.

2. Після того як зерно повністю разбухло, розкладіть його тонким шаром в прохолодному приміщенні без доступу світла, накривши тонким шаром марлі. У перші п’ять діб періодично перевертайте пшеницю, для провітрювання. Потім, залиште її під марлею ще на п’ять діб, але при цьому не чіпайте.

Ще смачненьке:  Компот з яблук і апельсинів

3. Через десять діб проросте пшениця, на ній з’являться паростки довжиною в півсантиметра.

4. Готовий солод промийте під проточною водою, висушити в сушильній шафі, з температурою не більше 40 градусів або на свіжому повітрі до повного висихання.

5. Потім просушений солод подрібніть за допомогою зернодробарки до борошна. Добре просушена перед перемелюванням солод, забезпечує його тривале зберігання. Зберігають солодову муку в полотняних мішечках.

«Бабусин» самогон з пшениці в домашніх умовах на солоді

Інгредієнти:

• 6 кілограм пшеничного солоду власного приготування, можна покупної;

• 25 літрів дистильованої або очищеної води;

• 50 грамів сухих швидкорозчинних (за типом «Воронезьких») або 300 грамів свіжих спиртових дріжджів.

Спосіб приготування:

1. В обрану «із запасом», велику ємність насипте приготований солод і залийте його гарячою (не більше 55 градусів), кип’яченою водою. Воду додавайте невеликими частинами, а солод при цьому інтенсивно перемішувати, щоб він не прилип до дна і не утворилися грудки.

2. Коли маса стане однорідною, нагрійте приготоване сусло до 63 градусів і щільно закрийте кришкою. Настоюйте близько години, утримуючи температурний режим в межах 57-63 градусів, і при цьому постійно розмішуючи вміст ємності.

3. Після того як верх підготовлюваного сусла освітлиться, а на дні утворюється кашоподібний осад, сусло необхідно остудити. Це потрібно робити швидко, скориставшись примусовим охолодженням так як часу на цю частину процесу має піти не більше 45 хвилин.

4. Остигле до 25-27 градусів сусло вилийте в ємність, призначену для бродіння, додайте розведені у воді дріжджі і, добре перемішавши, поставте під гідрозатвор.

5. Перемістіть посудину з суслом у темне приміщення, де температура повітря не піднімається більше 25 градусів, але й не падає нижче вісімнадцяти.

6. Тривалість бродіння залежить від цукристості приготованого солоду і активності придбаних дріжджів. Зазвичай процес бродіння триває від чотирьох до семи днів.

7. Не рідше одного разу на добу знімаємо гідрозатвор і розмішуємо брагу.

8. У готової браги трохи гіркуватий, але в цілому кислий присмак, вона світлого кольору.

9. Перед перегоном самогону, солодову брагу слід відфільтрувати через рідке сито, інакше дрібні частинки залишився при дробленні в борошно зерна можуть прилипнути до дна перегінного апарату і пригоріти при інтенсивному нагріванні.

Самогон з пшениці в домашніх умовах – хитрості і корисні поради

• Вибираючи пшеницю обов’язково стежте за наявністю домішок, що випадково потрапили насіння інших рослин зіпсують смак самогону до невпізнання.

• Також стежте за тим, щоб зерна були цілісними, при невеликій кількості їх навіть варто перебрати вручну. «Дробленка» не буде проростати, а, навпаки, закисне і може зіпсувати весь солод.

• Дріжджі переважно брати спиртові, а не пекарні.

• Особливий, «хлібний» аромат можна посилити, наполігши самогон з пшениці в домашніх умовах на хлібних кірках. Найкраще це зробити з так званими «хвостами» – продуктом малої фортеці. Кілограм хлібних кірок на 7-8 літрів самогону, наполягають 3-7 діб, за бажаною силі ефекту. Можна додати кілька грамів меленої кориці. Хліб підійде і житнього і білий, білі сухарі варто трохи пересушити в духовці до легкого покоричневения. Далі осад віджимають і викидають, а настойку відціджують через марлю, відфільтровують і відправляють на подальшу перегонку.