Самогон з пшениці в домашніх умовах

Складний процес – самогон з пшениці в домашніх умовах. Самостійно готуємо солод, брагу і самогон з пшениці на дому

Самогон з пшениці в домашніх умовах

Зернові дистиляти, а просто пшеничний спирт готували наші предки в зовсім вже некомфортних умовах.

І виходила аж ніяк не анекдотична «сивуха».

Через століття, невже ми не зможемо повторити все те ж саме, спираючись на сучасні технології, але не нехтуючи і традиціями?

Самогон з пшениці в домашніх умовах: основні принципи та технологія приготування

Процес приготування самогону як правило складається з наступних етапів:

1. Приготування солодової браги.

2. Перегонка.

3. Очищення.

4. Повторна перегонка.

5. Розведення приготованого самогону до необхідної фортеці.

Ці етапи варто розглянути особливо хоча б коротко.

1. Рецепти приготування браги, незважаючи на те, що ми обмежені саме зерновим варіантом, налічують десятки видів. Порівняно доступні – наведено нижче, але дещо потрібно обумовити заздалегідь. Солод – це пророщені зерна злаків, буває він свіжим (зеленим) і сухим (світлим). Свіжий використовується відразу ж, а сухий зазвичай розмелюють на борошно. Брагу готують з дріжджовий і бездріжджовий технології, що крім смаку впливає також і на швидкість зброджування. Вибирати методику вам належить самостійно, досвідчені винокури проходять через безліч експериментів, але й рідко зупиняються на одному рецепті.

2. Процес перегонки нітрохи не простіше, від нього в тій же мірі залежить смак кінцевого продукту. Тут важливими є якість використовуваного устаткування і суворе дотримання температурних режимів. Саморобні, «гаражного» виробництва перегінні апарати дають на виході такої ж сумнівної якості продукт. Хороший, виготовлений з відповідного металу, ретельно розрахований по продуктивності і забезпечений необхідними аксесуарами (фільтрами, термометрами) апарат можна придбати, скориставшись пошуком в інтернеті. Зазвичай він забезпечений інструкцією по експлуатації, рідко такою, що обходиться без згадки процесу вигонки самогону з пшениці в домашніх умовах.

3. Якщо використовуваний перегінний апарат забезпечений вбудованими фільтрами, скористайтеся ними, хоча це недоречно, якщо бажаєте отримати дистилят з характерним пшеничним, або іншим зерновим присмаком. В ідеалі краще їх не задіяти, продукт зібрати повністю, «вирівняти» градусність приблизно до 17% і засипати в ємність активоване вугілля (гранульований) з розрахунку 15 грамів на літр продукту. Можна скористатися деревним вугіллям для шашликів, краще всього березовим, його кількість вибирають трохи більшим. Процедура очищення займає близько 48 годин.

4. Повторна перегонка здійснюється для того, щоб, як це називають фахівці, «відсікти хвости» – позбутися від «жорстких» фракцій спирту. У процесі повторної перегонки «первак», в кількості приблизно 5-8%, збирають і використовують в якості технічного спирту. Подальші фракції можна також розділити, але це складний процес, що вимагає точний розрахунків в принципі достатньо періодично відбирати продукт і вимірювати його міцність. Для отримання якісного самогону бажано припинити перегонку, лише тільки фортеця продукту піде вниз, за 38 градусів. Залишки можна повторно очистити і змішати з наступною партією або використовувати для настоювання і повторної перегонки.

5. Розбавляють готовий самогон, орієнтуючись на особисті смакові відчуття. Для приготування настоянок і наливок беруть більш міцний – 55-65 градусів, для вживання в чистому вигляді зазвичай використовують самогон міцністю від 45 до 50 градусів. Для розведення використовують тільки дуже чисту воду бутильовану, джерельну, або пропущену через фільтр зі зворотним осмосом.