Мафіни на сметані

Мафіни на сметані – ароматні милашки! Різні рецепти повітряних маффінів на сметані з шоколадом, бананом, апельсинами

Мафіни на сметані

Мафіни – чарівні кекси, які просто підкуповують своїм розміром і зовнішнім виглядом. Мініатюрна випічка завжди виглядає мило, при цьому готується легко і просто. Більшість рецептів на звичайній сметані. Продукт відомий, доступний, є практично в будь-якому холодильнику. Значить, пора приготувати!

Мафіни на сметані – загальні принципи приготування

Тісто для мафінів завжди готується напіврідке. Йому непотрібно стояти. Досить з’єднати всі інгредієнти, ретельно розмішати. Потім масу розкладають по формочках і відразу відправляють в духовку.

Загальні принципи замісу тіста:

1. Сметана. Для тіста використовується продукт з жирністю не менше 20%. Дієтична сметана – не кращий варіант для приготування повітряного і легкого тесту.

2. Яйця. Для мафінів їх збивати в піну не потрібно, достатньо розмішати вінчиком або виделкою. Зазвичай змішують на першому етапі з цукром. Якщо яйця дрібні, то краще взяти більше, але не менше.

3. Борошно. Завжди змішується з розпушувачем, какао та іншими сипучими інгредієнтами, і тільки потім з’єднується з рідкою масою.

4. Масло. Використовується не завжди. Жири роблять випічку м’якше, віддаляють зачерствение. Масло рослинне або вершкове у більшості рецептур можна замінити маргарином.

5. Розпушувачі. Сода гаситься кислотою, додається в тісто в самому кінці. Якщо використовується порошковий пекарський розпушувач, то його змішують з борошном, гасити нічого не потрібно.

Крім основних інгредієнтів, мафіни часто додають підсилювачі смаку: ваніль, цедру, какао та інші ароматні добавки. Зазвичай їх підмішують в тісто. Особливою випічку роблять начинки у вигляді родзинок, шоколаду, повидла або джему. Мафіни можна прикрашати зверху після випічки. Найпростіший спосіб – покриття шоколадною глазур’ю з розтопленої плитки. Можна обтягнути кекс мастикою, прикрасити повітряним кремом, використовувати інші декоративні елементи.