Італійська піца

Рецепт італійської піци – маленька подорож у пошуках істини. Експерименти пиццайолов в рецептурі італійської піци

Італійська піца

Давай подумки перенесемося в середньовічну Італію, щоб з’ясувати: чим відрізняються рецепти італійської піци від декількох тисяч аналогів, попередників та її похідних?

Рецепт італійської піци – загальні технологічні принципи

На випадок, якщо хто-небудь захоче приготувати, за оригінальним рецептом, італійську піцу, ділимося всіма секретами, які вдалося роздобути.

Борошно.

Не все так просто! Справжні «піццайоли» – виробники піци – стверджують, що для тесту потрібна тільки особлива мука. То – «дурум», то – «семоллина». Не треба відкладати приготування улюбленої страви і відправлятися на пошуки дивовижною, заморської борошна. Тим більше що борошно з твердого сорту пшениці, дрібного помелу, є і у вітчизняних коморах.

Вода.

З водою складніше. Якщо кількість будь-яких інгредієнтів в рецепті для італійської піци – не таємниця, то на питання, скільки потрібно води для цієї піци – не відповість жоден майстер – професійна таємниця! Доведеться вгадувати.

Масло.

Звичайно, тільки оливкове! Іншого масла в рецептурі італійської піци просто не може бути. Або може? В усякому разі, далі в рецептах вказано просто – масло, а яке саме – кожен вирішує самостійно.

Дріжджі.

З дріжджами все просто і демократично – використовуйте будь-які, які є в наявності – сухі або живі – головне, щоб були.

Ну, ось, про тесті, власне, більше додати нічого. Про всяких там бездрожжевых і листкових і якісь ще варіанти – наступного разу розповімо. Тому що зараз мова йде про рецепт італійської піци. Хоча, рецепти з різними видами тіста, все ж, до статті додаються.