Бігус в мультиварці

Бігус в мультиварці – страва нації! Рецепти різного бігуса в мультиварці: з капустою, картоплею, м’ясом, куркою

Бігус в мультиварці

Бігус (бігос, бігас) – поширене блюдо, польської, російської, української, литовської, білоруської кухні.

За традицією його готували у великих каструлях, ділили порціями і заморожували. Але сьогодні це робити необов’язково, так як частина клопоту може на себе взяти мультиварка.

З неї можна приготувати страву в два рахунки і подавати на стіл у свіжому вигляді.

Бігус в мультиварці – загальні принципи приготування

Незмінним інгредієнтом бігуса є квашена капуста, хоча все частіше зустрічаються рецепти зі свіжим овочем і іншими інгредієнтами. В ідеалі змішують обидва виду, щоб блюдо не вийшло кисле, але при цьому не втратила свою родзинку.

Що ще кладуть у бігос:

• М’ясні продукти. У традиційних рецептах це жирна свинина. Н можна використовувати курку, яловичину, копченості. Дуже популярні вегетаріанські варіанти страви.

• Цибулю, моркву, селеру. Коріння обсмажують з м’ясом або самостійно перед додаванням капусти.

• Гриби. Можна використовувати свіжі або мариновані. Гриби можуть додаватися у м’ясне блюдо або в вегетаріанський бігос.

• Томат. Завжди додається в блюдо. Можна класти пасту, помідори, кетчуп або інший соус.

Бігос зазвичай готують на режимі гасіння. Перед цим інгредієнти зазвичай обсмажуються на відповідній програмі. Можна для цього використовувати режим випічки. Для гасіння додають бульйони, соуси, томатний сік або просто воду. З спецій зазвичай кладуть чорний перець, кмин, лист лавра. Сіль додають у страву обережно, так як в капусті її міститься багато.