Заливний пиріг з картоплею

Заливний пиріг з картоплею – не залишиться й крихти! Прості рецепти заливних пирогів на майонезі, сметані, кефірі та ряжанці

Заливний пиріг з картоплею

Заливні пироги з картопляною начинкою зазвичай сприймаються як страва з розряду «замість хліба».

Чи це Так? Зовсім не завжди!

Якщо не обмежитися одним лише картоплею, то цілком може вийти пиріг з категорії «замість цілого вечері».

Судіть самі – курятина, сир, гриби, овочі, та з такою начинкою можна і гостей зустрічати!

Заливні пироги з картоплею – загальні принципи приготування

• На приготування будь-якого заливного пирога з картоплею буде потрібно не більше години. Тісто для такої випічки не потрібно розгортати або довго вимішувати, досить ретельно перемішати всі його компоненти. Його готують на кисломолочних продуктах. Найчастіше використовують кефір або сметану, рідше тісто готують на ряжанці або йогурті. Нерідко до кисломолочних продуктів додають майонез, розтоплений маргарин або вершкове масло. Щоб пироги добре піднімалися, в тісто додають в обов’язковому порядку соду або спеціальний розпушувач.

• Картопля в начинку нарізають тонкими кільцями або соломкою. Часто нарізану кільцями неотваренный картоплю попередньо витримують кілька хвилин в окропі, щоб він краще пропарити під час випічки і не залишився сирим. Використовують для начинки також і відварну картоплю.

• До картоплі можна покласти будь-які продукти, добре гармоніюють з ним. Підійде курятина, м’ясний фарш, гриби або овочі. Додаткові складові, так само як і картопля, можуть додаватися після попередньої термічної обробки або в сирому вигляді. Варто відзначити, що наливні пироги з сирої начинкою зі зрозумілої причини випікаються довше.

• Принцип приготування наливних пирогів з картоплею простий. Спочатку, попередньо зволожену рослинним маслом жаровню, наливають частина приготовленого тіста. Потім викладають начинку і заливають рештою тестом.

• Температура випікання залежить від типу духовки. При використанні електричного духової шафи, вона не повинна бути менше 200 градусів, газову духовку досить прогріти до 180.

• Час випікання з сирої начинкою – 1 годину, але якщо закладаються в начинку продукти пройшли термічну обробку, пиріг випікається 30-40 хвилин.