Як зробити гірчицю в домашніх умовах

Як зробити гірчицю в домашніх умовах: прості рецепти! Як зробити гірчицю з порошку смачно і корисно!

Як зробити гірчицю в домашніх умовах

Рослина гірчиця – представник сімейства капустяних. Її використовують не тільки для приготування однойменного соусу, але і для вичавлювання олії, в якості основи до приправ і в косметологічних цілях.

Гірчиця буває різна.

Біла, або «англійська» підходить для приготування приправи з однойменною назвою.

Чорна гірчиця використовується для виготовлення діжонської гірчиці.

У нашій країні для приготування соусу застосовують сизу гірчицю, яка відома своєю гостротою.

Гірчиця як соус відома в таких основних видах:

– Діжонська гірчиця – найбільш популярна в Європі. Замість оцту кухаря застосовують сік винограду або біле вино, що робить її більш ніжною і легкою. Розрізняють понад 20 видів цього соусу.

– Баварська гірчиця – готується із зерен гірчиці грубого помелу, відрізняється солодкуватим смаком завдяки додаванню карамельного сиропу. Вона підходить для тих, хто воліє вживати в їжу соуси слабкою гостроти. Баварську гірчицю дуже часто називають «Мюнхенська гірчиця».

– Російська гірчиця – виготовляється з гірчичного порошку з додаванням оцту.

– Англійська гірчиця – відрізняється наявністю у своєму складі яблучного соку. Приправу готують з гірчичного порошку з злегка роздрібнюваних насіння. По своїй структурі соус нагадує пасту.

– Американська гірчиця – виготовляється із зерен гірчиці білої та великої кількості цукру. Ця гірчиця є самою рідкою серед усього різноманіття сортів.

– Фруктова гірчиця – це шматки фруктів приготовленые в гострому соусі зі спеціями. Вони відмінно підходять для страв з м’яса і рагу. Іноді цю приправу називають «фрукти в гірчиці». Продукт дуже популярний в Італії та інших європейських країнах.

– Донська гірчиця – готується з розсолом з солоних огірків. Соус також відомий під назвою Гардал.

– Медова гірчиця – під час приготування соусу використовують мед.

Перед тим, як зробити гірчицю своїми руками, варто розуміти, що домашній продукт набагато корисніше покупного і володіє чудовими смаковими якостями. Для її приготування краще всього використовувати порошок, придбати який можна в будь-якому продуктовому магазині. В залежності від рецепту, гірчиця буде відрізнятися ароматом, смаком і ступенем гостроти.

Правильно приготовлена гірчиця не тільки порадує своїм смаком, але і посприяє поліпшенню обміну речовин.

Серед інших переваг домашньої гірчиці варто відзначити:

– більш виразний смак;

– відсутність консервантів та барвників;

– можливість вживати завжди тільки свіжої якісний соус.