Випічка на кефірі

Що може бути краще солодкої випічки на кефірі в духовці? Готуємо випічку на кефірі в духовці для дітей і дорослих

Випічка на кефірі

Випічка на кефірі в духовці зазвичай виходить дуже пишною і добре піднімається. Адже кефір містить кислоту, яка, взаємодіючи з содою або медом, змушує тісто рости.

Загальні принципи випічки на кефірі

Кефір можна взяти не самий свіжий, а вчорашній і навіть позавчорашній, отруїтися все одно неможливо: температура в духовці дуже висока. Однак якщо смак кефіру здався вам занадто кислим, можна додати побільше цукру або інших солодких інгредієнтів.

Ми зосередимося на солодкій випічці на кефірі в духовці, але в принципі на основі кефіру можна приготувати і несолодкий пиріг (скажімо, з рибою або з картоплею) або що-небудь на сковороді – оладки, млинці, коржі…

У випічку на кефірі в духовці можна додавати різні інгредієнти: ізюм і сухофрукти, варення і мед, яблука та ягоди. Кефірне тісто зазвичай добре поєднується з усім, що подобається господині і її домочадців.

Якщо ви вирішили покласти в солодку випічку на кефірі в духовці родзинки або інші сухофрукти, а вони занадто сухі, їх треба замочити в прохолодній воді на півгодини. Гарячу воду брати не варто: вийде компот.

Тісто для випічки на кефірі в духовці треба зробити заздалегідь і дати йому постояти перед випічкою, щоб всі інгредієнти встигли взаємодії і потім добре пропеклися. Тісто на кефірі зазвичай досить рідке: воно повинно текти густою хвилею, а не плюхатися. По консистенції воно нагадує тісто для оладок.

Готується солодка випічка на кефірі в духовці, нагрітій до 180 градусів, іноді трохи менше. Її готовність перевіряють з допомогою скіпки, яку треба увіткнути в серединку тортика або кексу, а потім дістати і подивитися, суха вона. Якщо поки волога і з налипшим тестом, випічка на кефірі в духовці ще не готова.