Тісто для біляшів

Тісто для біляшів – терпіння, і все вийде! Різні рецепти тіста для біляшів: дріжджового, рідкого, холодного, опарного

Тісто для біляшів

Для кого-то приготування біляшів – це вершина кулінарного мистецтва.

Але насправді, все набагато простіше.

Достатньо лише замісити вдале тісто для біляшів.

Готувати його можна самими різними способами.

Побалуємось апетитними беляшиками?

Тісто для біляшів – загальні принципи приготування

В основному для біляшів використовується дріжджове тісто, замішане на пшеничному борошні вищого сорту. Але іноді його готують швидкими способами на кефірі з додаванням розпушувача. Борошно перед замісом завжди просівають, потім з’єднують з рештою інгредієнтами.

Що кладуть у тісто:

• рідина (вода, молоко, сироватка, кефір);

• сіль, цукор;

• жир (масло, маргарин).

Консистенція дріжджового тіста не повинна бути рідкою, але і не сильно крута. Воно повинно вийти м’яким, еластичним, піддаватися ліпленні. М’яти масу потрібно близько десяти хвилин. При готовності вона стане однорідною, почне відставати від посуду і відлипати від рук. Потім перекладають у велику посудину і залишають для підйому.

Час бродіння залежить від наступних факторів:

1. Густоти тіста. Якщо воно круте і забите борошном, процес буде довгим. М’яке тісто піднімається швидше.

2. Температури інгредієнтів. Дріжджове тісто ніколи не замішують на холодної рідини або з крижаною борошном. Всі інгредієнти повинні бути теплими, але не гарячими. В іншому випадку можна заварити дріжджі і вони загинуть.

3. Температури в приміщенні. В теплі дріжджі активуються швидше. Якщо в будинку прохолодно, ємність з тістом можна поставити на каструлю з теплою водою.

4. Свіжості дріжджів. Якщо вони прострочені або поганої якості, то бродіння затягнеться або не буде відбуватися взагалі.

Щоб бродіння не гальмувалося, перед замісом тесту рекомендується заздалегідь залишити всі інгредієнти на столі. Рідина підігрівається до 45 градусів. Якщо використовується вершкове масло або маргарин, то продукти потрібно розтопити до рідкого стану і охолодити. Гарячі інгредієнти тісто не додаються.