Розтягаї з фаршем – незвичайний дріжджовий пиріжок. Домашні рецепти смачних розтягаїв з фаршем з м’яса і риби

Споконвічне блюдо, яких тільки розтягаїв не пекли здавна на Русі до свят і без особливих приводів. Але найкраща начинка у расстегаях все-таки рибна! Особливих вимог немає, втім, якщо риба дуже жирна, на ній доведеться додавати приварений рис, інакше розтягаї потечуть. А ще розтягаї дуже гарна випічка, тільки уявіть собі рум’яні пиріжки, ширяють заливкою, з хрусткою скоринкою і соковитою начинкою!

Розтягаї з фаршем – незвичайний дріжджовий пиріжок. Домашні рецепти смачних розтягаїв з фаршем з мяса і риби

Розтягаї з фаршем – загальні принципи приготування

Випікають пиріжки з дріжджового тіста. Його приготування досить непростий і тривалий процес, але в той же час не настільки і складний, якщо діяти згідно з рецептурою і чітко дотримуватися всі рекомендації. Якщо немає бажання возитися з тестом або просто не вистачає на нього часу, можна взяти готовий напівфабрикат, у вигляді листкового або звичайного дріжджового тіста.

Начинка може бути як м’ясні, так і рибної або курячої. Особливо соковитими виходять пиріжки зі змішаним м’ясним фаршем. М’ясо і курятину для пирогів перекручують на м’ясорубці і злегка присмажують. Рибу частіше ріжуть дрібними кубиками. Рибну начинку можна приготувати з відвареної або свіжої риби.

Розтягаї формують у вигляді човників, з невеликим акуратним отвором по центру. Зазвичай після випічки в нього вливають бульйон, спеціальну заливку або просто кладуть шматочок масла, щоб зробити пироги більш соковитими.