Настоянка на лимоні

Настоянка на лимоні: смачні і цікаві подробиці. Рецепти найпопулярніших настоянок на лимоні для здоров’я і задоволення

Настоянка на лимоні

Коротко про захоплюючі подробиці.

Походження «культурних» плодів лимона пов’язують з першими китайськими імператорами, а точніше – з їх придворними лікарями.

Інша версія про походження лимона пов’язана з Індією. Історія та географія цих держав сягає своїм корінням вглиб тисячоліть.

Дві найдавніші на землі цивілізації славляться глибокими знаннями, в тому числі, і в області медицини, тому кожна з версій має право на існування. Але детальне дослідження цього питання залишимо історикам і археологам і зупинимося на моментах, які мають відношення до секретів приготування настоянки з лимоном на спирту.

Як тропічна культура лимон швидко оперезав земну кулю і став універсальним засобом не тільки в медицині та кулінарії, але і в побуті.

Мабуть, слідуючи традиціям китайських ченців, лікувальні зілля на його основі продовжували створювати і Авіценна, і ченці епохи Середньовіччя.

Довгий час все ж лимонні настоянки, як і всі інші види, вважалися виключно лікарським засобом. Склади настоянок та бальзамів довгий час зберігалися в найсуворішому секреті.

На Русі зілля спочатку готувалися знахарями на воді, пізніше – на горілці (похідне від слова «вода»). Настоянки завжди користувалися великою популярністю в Росії, і тому їх асортимент постійно поповнювався, як серед знаті, так і серед простих селян.

Щоб лікувальні бальзами і настоянки не були занадто гіркими в них стали додавати мед, а пізніше – сироп або цукор. До речі, меду у складі цілющих зіль також відводилося важливе місце, як цінному природному компоненту.